Bude si musieť princ GEORGE (7) na internátnej škole vypiť kalich horkosti až do dna tak ako jeho mama Kate a starý otec Charles?

Pre niektorých našincov a rodičov malých detí je takmer nepredstaviteľné, že by svoje deti už v skorom veku poslali do internátnej školy. Hlavne v Spojenom kráľovstve je však zaužívaná obyčaj, že deti z vyšších kruhov, aj tých kráľovských, nadobúdajú vzdelanie na prestížnych školách, vzdialené od rodičov desiatky či stovky kilometrov.

Aj princ George z Cambridgea (7) by mal v duchu tradície budúci rok nastúpiť na internátnu školu. Odborníci na kráľovský dvor ho však opisujú ako plachého, introvertného a citlivého chlapca. Zvládol by dlhodobé odlúčenie od súrodencov a rodičov? Pri rozhodovaní o tom, ako bude vyzerať jeho štúdium, budú dôležitú úlohu určite zohrávať aj negatívne skúsenosti jeho mamy Kate. Podobne starý otec princ Charles o svojom vzdelávaní na internátnej škole otvorene hovorí ako o veľkom utrpení.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Vychudnutá a smutná

Vojvodkyňa Kate môže za svoju veľmi priaznivú štartovú pozíciu v živote ďakovať matke. Atraktívna, ambiciózna a cieľavedomá Carole pochádzala zo skromných pomerov, zaumienila si však, že bude letuška. Samozrejme, podarilo sa jej to. Vydala sa za príslušníka strednej triedy a svojho kolegu Michaela Middletona, ktorý pracoval ako letový dispečer. Po tom, ako sa stala trojnásobnou matkou na plný úväzok, začala rozvíjať svojho obchodného ducha.

Druhú kariéru odštartovala založením spoločnosti Party Pieces, pričom predmet podnikania sa môže na prvý pohľad javiť ako veľmi banálny. Organizovala detské oslavy, vyrábala na tento účel darčekové koše a dekorácie. Bola taká úspešná, že rodina sa mohla časom presťahovať do milionárskej štvrte na okraj Chapel Row vo farnosti Bucklebury do susedstva rockových hviezd či svetoznámych športovcov. Carole veľmi múdro a prezieravo investovala aj do vzdelania svojich detí.

Najprv to bola súkromná prípravka St. Andrews v Pangbourne, kde školné stálo viac ako 10-tisíc libier. Personál sa o deti staral po celý deň, pričom v režime bolo aj občasné prespávanie. Robert Jobson, ktorý má na svojom konte niekoľko kníh o členoch kráľovskej rodiny, opisuje bolestivú etapu v Katinom živote, keď v internátnej škole čelila šikanovaniu.

Keď mala štrnásť rokov, odišla z čisto dievčenskej internátnej školy v Berkshire do marlboroughskej školy. Bola to už jej štvrtá vzdelávacia inštitúcia za necelých desať rokov. V prestížnej škole, ktorú jej vybrali rodičia, sa vzdelávali deti miestnej smotánky a potomkovia starých šľachtických rodín. Spomedzi prominentných mien vyskakuje napríklad vnučka kráľovnej Alžbety II. a sesternica princa Williama princezná Eugenie. Ročné školné stálo 21-tisíc libier.

KATE je vášnivá športovkyňa, práve táto záľuba jej pomohla prekonať smútok na internátnej škole.
KATE je vášnivá športovkyňa, práve táto záľuba jej pomohla prekonať smútok na internátnej škole.
Zdroj: PROFIMEDIA

Bývalí Katini spolužiaci potom pre médiá opisovali, že ich nová spolužiačka bola bledá, pochudnutá a na prvý pohľad nešťastná, s naštrbeným sebavedomím. Išlo o následky šikanovania z predchádzajúcej školy. Spočiatku sa jej veľmi cnelo za domovom, preto sa po večeri vždy utiahla do samoty. Bola však svedomitá a veľa sa učila, bohužiaľ, jej pocit izolácie sa tým iba prehlboval.
Ako ďalej opisuje odborník na kráľovský dvor Robert Jobson, Kate v novej škole vystrašili aj pubertálne výstrelky spolužiakov.

„Chlapci z vyšších ročníkov hodnotili nové dievčatá pri príchode na večeru do jedálne tak, že dvíhali nad hlavu servítky, na ktorých boli napísané známky od jeden do desať. Vychudnutá, bledá a vystrašená Kate dostávala najhoršie čísla. Časom sa však známky prudko zlepšili. Kate zapadla do školskej komunity, venovala sa športu, za školu hrala pozemný hokej, bola vynikajúca cezpoľná bežkyňa či hráčka netballu. Je tvár nabrala zdravú farbu, čoraz častejšie sa usmievala, jej postava bola štíhla a vyšportovaná, ku koncu štúdia z nej boli údajne všetci chlapci hotoví. Ju však táto pozornosť neohrabaných spolužiakov nezaujímala, zrejme už vtedy čakala na svojho princa.“

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Ján Jenčo získaval skúsenosti aj na študijnom pobyte v USA.

Hlavný inšpektor na ministerstve životného prostredia: Prečo občania prestávajú veriť štátu?

JOHN LENNON, hudobný génius, skladateľ a spevák, zakladajúci člen skupiny The Beatles.

Vraj sa gitarou neuživí: Svojmu vrahovi dal JOHN LENNON autogram len niekoľko hodín pred smrťou

Harry a Meghan

MEGHAN MARKLE priznala potrat: Z jej slov puká srdce

Ilustračné foto.Sponzorované

Alarmujúci prieskum: Prepojenosť škôl a praxe v IT sektore je takmer nulová

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia