Nevidíte, že je iný?

Riško sa narodil v marci 2016. Hankine tehotenstvo nebolo úplne jednoduché, no nezdalo sa, že by jej dieťa bolo choré. „Môjmu gynekológovi sa však nepozdával jeden výsledok vyšetrenia, poslal ma teda na amniocentézu.

Odber plodovej vody dopadol dobre, pamätám si, ako mi povedali, že mám úplne zdravé dieťa,“ spomína Hanka. Riško bol však podľa výsledkov testov menší, než mal byť, hoci prietoky plodovej vody boli v poriadku.

Napokon sa narodil dva týždne pred termínom cisárskym rezom, pretože Hanka mala veľké problémy s krvným tlakom. Pri pôrode mu vznikla hydrokéla, aj ona sama mala vážne zdravotné ťažkosti po spinálnej anestézii. „Riška okamžite po pôrode zobrali na JIS a mne trvalo niekoľko dní, kým som sa oňho mohla začať starať.

Odsávala som si mlieko, nedokázal sa totiž ani prisať, mal problémy s dýchaním, bol hypotonický, ako handrová bábika. Pamätám si, keď ho prezerala primárka neonatológie a povedala mi: Vy nevidíte, že je iný? Skonštatovala, že bude mať určite nejakú poruchu a treba to čím skôr vyšetriť,“ hovorí Hanka.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Diskusia