Koronavírusová pandémia výrazne zasiahla celú umeleckú obec. Na čas sa zastavil život divadelníkom a, ako sa zdá, hudobný priemysel to tiež nebude mať jednoduché. Udalosťou tohto roka malo byť turné Mariky Gombitovej (63). Kedy sa uskutoční?

Na hudobné koncerty v športových halách môžeme tento rok všetci zabudnúť. Napriek dobrému vývoju epidemiologickej situácie na Slovensku nebudú hromadné podujatia v počte nad tisíc ľudí vôbec povolené. Odborníci sa totiž obávajú druhej vlny šírenia ochorenia Covid-19 spôsobeného novým koronavírusom. Tá by podľa prognóz mala udrieť už túto jeseň v septembri. Od 3. júna však na našom území došlo k ďalšiemu výraznému uvoľňovaniu opatrení.

Pre verejnosť sa otvorili interiérové športoviská, pri stoloch v reštauráciách už môžu sedieť viac ako dvaja ľudia. Zrušilo sa prednostné nakupovanie pre seniorov, otvorili sa vonkajšie kúpaliská či wellness v hoteloch. Organizátori hudobných festivalov a koncertov však ostali sklamaní. Od 1. júla budú povolené podujatia len do tisíc osôb a tento stav má platiť až do konca roka dokonca aj v prípade, že by už Slovensko nemalo žiadneho nakazeného.

Umelci, ktorí už rok vopred ohlásili svojim fanúšikom termíny veľkolepých koncertov, aktuálne hľadajú spôsob, ako situáciu vyriešiť. Najočakávanejšou hudobnou lahôdkou roka malo byť bezpochyby turné ikonickej Mariky Gombitovej. Tá stále patrí k najvýznamnejším umelcom na domácej scéne a hoci dlho nebola aktívna, jej fanúšikovia na ňu nezabúdali. Naopak, pravidelne jej svoju priazeň vyjadrovali v rôznych anketách popularity.

To, že svojmu publiku chystá veľké hudobné prekvapenie, oznámila koncom augusta minulého roka v rodnej obci Turany nad Ondavou, kde prebehlo veľmi emotívne stretnutie s celou jej rodinou a krajanmi. „Na budúci rok pripravujeme koncerty na Slovensku i v Česku. Zatiaľ ešte neviem, v ktorých mestách, ale určite chcem vystúpiť v Prahe, Brne, Bratislave a Košiciach. Dramaturgiu koncertu chceme postaviť na mojich pesničkách z rokov 1978 až 2005, samozrejme, chystám aj nové pesničky. Veľmi sa teším na svojich fanúšikov a som im nesmierne vďačná za ich podporu, trpezlivosť a pochopenie,“ uviedla v rozhovore pre český Blesk.

Čo Marika sľúbila, o pár mesiacov aj splnila a na stránkach novín sa začali hromadiť informácie o turné s názvom Vyznanie, na ktoré všetkých milovníkov svojho nezameniteľného spevu a hudby pozvala presne štyri dni pred vianočnými sviatkami. „Milí priatelia, srdečne vás pozývam na moje koncerty v Bratislave a Košiciach. Lístky sú v predaji v sieti Ticketportal a Maxiticket. Veľmi sa na vás teším a verím, že spolu zažijeme neopakovateľný večer,“ uviedla na svojom oficiálnom facebookovom profile.

Koncert v Bratislave bol naplánovaný na 5.12., v Košiciach na 12.12. Termíny pre Prahu a Brno boli plánované na november 2020. Okrem speváčkiných úspešných hitov, ktoré patria do zlatého fondu slovenskej populárnej hudby, sa na pódiu mali objaviť aj viacerí vzácni hostia. Tých mala Marika v pláne predstavovať postupne.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Populárne články
Veronika Remišová: Ministerka pre investície a rozvoj

Veronike Remišovej hekli počítač aj telefón: Na záškodnícke akcie je vraj zvyknutá

Život dobrodružného námorníka na pustom ostrove bol prvé mesiace ťažký.

Skutočný Robinson: Vyriekol želanie, ktoré sa mu splnilo, a strávil štyri roky osamote

Paris Hilton

Veľký trapas PARIS HILTON: Čím si rozhnevala priateľov?

Ilustračná snímka

Tak na toto nie sme zvyknutí: Prezidentka prekvapila nezvyčajným outfitom

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia