Najúspešnejší slovenský boxer TOMI KID KOVÁCS (45) je šťastný päťnásobný otec. „Chcem svoje deti pustiť do tohto náročného sveta vychované tak, aby sa v ňom nestratili.“

„Niekedy spávam aj na zemi. Každá noc je u nás iná, vždy som pri tom dieťati, ktoré ma v tej chvíli najviac potrebuje,“ hovorí nám s úsmevom Tomi Kid Kovács v čase našej návštevy v jeho boxerskej akadémii v Matúškove v okrese Galanta. Pred viac ako mesiacom sa stal otcom svojho piateho dieťaťa Markusa. Okrem toho s manželkou, slovenskou fitneskou Dominikou, vychovávajú dvoch synov – dvojročného Dávida a jedenásťročného Kristiána. „Mám veľkú rodinu a o všetky svoje deti sa starám rovnako,“ hovorí Tomi Kid Kovács, keď nám s hrdosťou v hlase rozpráva aj o svojich deťoch z prvého manželstva – Kláre (21) a Tomášovi (19).

VIAC FOTIEK TOMIHO KIDA A JEHO VEĽKEJ RODINY NÁJDETE TU

V inej posteli

„Najstaršia dcéra študuje v Holandsku, krásne maľuje, vybrala si preto v živote umeleckú cestu. Je taká jemná, krehká bytosť, žiadna bitkárka. (Smiech.) Syn Tomáš je o hlavu vyšší ako ja a je úspešný futbalista. Chápem, že nemôže každý boxovať. (Úsmev.) Je veľmi zdatný v cudzích jazykoch, preto ho inšpirujem, aby po tom, ako ukončí gymnázium, študoval v zahraničí. Kristián a Dávid sú veľmi živí, u nás doma je veľmi veselo. Ale takto to má byť. Deti by nemali stáť ticho v kúte, hoci je tam bezpečne. Chlapci vyrastajú v akadémii, toto je ich domov. Keďže s manželkou športujeme, automaticky aj oni inklinujú k športu, nechávam na nich, čo presne si časom vyberú,“ opisuje nám slovenský profesionálny boxer svoju rodinu.

V týchto dňoch je režim v ich domácnosti iný, pretože všetko sa točí okolo jeho piateho dieťaťa – bábätka Markusa. „Večer zaspávam vždy v inej posteli. Obvykle uspávam Dávida a niekedy s ním spím aj do rána. Túto noc som robil spoločnosť Dominike a malému Markusovi. Veľmi som sa nevyspal. Malý Markus celú noc ‚rozprával‘. Vzdychal a vydával svojské zvuky. Každé ráno o šiestej sa mi začína tréning, vstávam po piatej hodine, takže dnes mám vcelku náročný deň,“ hovorí s úsmevom na tvári Tomi Kid Kovács.

Článok pokračuje na nasledujúcej strane

Diskusia