Utajené súkromie

Pri osobných otázkach nebol herec v rozhovoroch nikdy veľmi otvorený. „Myslím si, že súkromie nemá nič spoločné s profesiou. Okrem toho nemám rád programovanie škandálov či zverejňovanie rodinných záležitostí, považujem to za lacnú exhibíciu.“ V dávnej minulosti bola jeho prvou manželkou Magda Vášáryová (71). Tá sa vo veľmi mladom veku do svojho príťažlivého kolegu zamilovala a spoločne prežili sedem rokov vzťahu. Manželstvo im napokon nevyšlo.

„Bola to moja prvá láska, a to nie vždy dopadne dobre. Dušan Jam­rich bol krásny muž, veľmi dobre vychovaný, pochádzal z veľkej rodiny a mal skvelú mamu. Možno by som sa zaňho ani nebola vydala, ale veľmi som mala rada jeho mamu. Rozišli sme sa v dobrom.“ Magda sa vydala za intelektuálneho humoristu Milana Lasicu (80) a Dušan si podmanil svoju súčasnú manželku Ivetu Weiszovú (64), rovnako herečku, najmä dabingovú, ale predovšetkým režisérku slovenského znenia. Manželia sa zoznámili, ako inak, v dabingu.

S manželkou Ivetou majú tri deti. Zoznámili sa v dabingu.
Zdroj: Archív NMH

„Bola som ešte na škole a zároveň som robila asistentku réžie. Mala som dokončiť s hercami jednu slučku a Dušan bol nepresný a nechcel tomu veriť. Po vypočutí si uznal chybu a galantne ma pozval na kávu. Vzniklo veľké priateľstvo a neskôr vzťah, z ktorého máme tri deti,“ priznala hercova polovička, ktorá mu porodila dnes už dospelého syna Petra a dve dcéry Martinu a mladšiu Jordanu. Rodina žila v minulosti v bratislavskej Petržalke. V roku 2011 sa však presťahovali do Hviezdoslavova, dediny vzdialenej 25 kilometrov od Bratislavy.

Práve tam sa môže herec z času na čas nerušene venovať svojim dvom veľkým záľubám, a to koseniu trávy a plávaniu. Vyžíva sa tiež v tom, čo už prináleží jeho veku. Riadi sa výrokom, ktorý pred rokmi vyslovil profesor Huba. „Povedal mi: ‚Keď som bol mladý, mohol som vystrájať, byť nezodpovedný. Potom prišlo obdobie veľkej zodpovednosti v mnohých funkciách. Teším sa na obdobie, keď budem môcť striedať zodpovednosť s vystrájaním.‘ A ja si k tomu dodám ešte aj s frflaním. To je veľmi dobrá vec!“

˃˃˃ Fotografie uznávaného herca nájdete v galérii. ˂˂˂
Diskusia