Má 75 rokov a patrí k z najväčším fitness influencerom na Instagrame. Reč je o čipernej babičke, ktorá prekopala svoj život len pred piatimi rokmi.

Joan MacDonald z Ontária v Kanade mala 70 rokov, takmer 90 kíl a brala lieky na vysoký tlak, cholesterol a reflux kyseliny, keď ju dcéra presvedčila na zmenu. Babičku navyše trápila bolestivá artritída, vymenúva portál People. Jej dcéra Michelle je zhodou okolností fitness trénerkou a kulturistkou a prinútila Joan, aby sa prihlásila do jej cvičebného programu v mexickom Tulume, kde spolu s manželom vlastnia posilňovňu. "Keď mi Michelle dala ultimátum, aby som so svojím životom niečo urobila, usúdila som, že teraz alebo nikdy," povedala Joan pre Good Morning America (GMA). "Bola som chorá a unavená z toho, že som chorá a unavená. Bolo to prežívanie, nie žitie."

So zameraním na vzpieranie, príjem vody, osem hodín spánku a prepracovanú stravu, ktorá uprednostňovala makroživiny, Joan počas prvého mesiaca schudla približne 4,5 kg. Ťažké dni zaháňala myšlienkami na to, o koľko lepšie sa už cítila. "Na začiatku to bolo ťažké," priznala Michelle pre GMA s tým, že jej mama bolo spočiatku aj frustrovaná. Jej snaha však rýchlo priniesla prvé ovocie, keď  v prvom roku dokázala prestať užívať lieky na vysoký krvný tlak a teraz, o päť rokov neskôr, skoncovala aj s ostatnými, schudla takmer 31 kíl a je schopná udvihnúť na jedno opakovanie 36 kíl v bench presse. "Nie je v tom žiadna mágia. Je to práca, ale práca, ktorá vás môže baviť," povedala Joan. "Nakoniec budete silnejší a zdravší, a to je všetko, na čom skutočne záleží."

Joan teraz cvičí päť dní v týždni a stala sa senzáciou Instagramu s viac ako 1,6 miliónmi sledovateľov všetkých vekových kategórií. Bol to Michellin nápad, aby jej mama začala používať sociálne siete a podelila sa o svoj úspech. "Keďže som tak neskoro začala používať iPhone, neuvedomila som si, že tieto aplikácie sú spôsob, akým ľudia komunikujú," povedala pre MSNBC Joan, ktorá teraz funguje aj na YouTube a má fitness aplikáciu. Tam povzbudzuje svojich sledovateľov, aby „vstali z gauča alebo stoličky a pohli sa“ a zdôrazňuje, že ak sa ona mohla nakopnúť v 70-ke, môže tak urobiť každý. "Som oveľa šťastnejšia ako kedykoľvek predtým," vyhlásila na záver Joan a dodala: "Teraz žijem. Keď som začínala, cítil som, že len existujem a čakám na deň, kedy odídem." 

VIAC FOTO 75-ROČNEJ FITNESS BABIČKY NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia