Príbehy

Triasol sa od hrôzy. V opustenom zrube totiž čosi videl...

14.7. 2020 6:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Triasol sa od hrôzy. V opustenom zrube totiž čosi videl...

14.7. 2020 6:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Na požičanú chatu sme šliapali zo stanice takmer hodinu.

Bola vysoko na kraji riedkeho lesa. Najedli sme sa, vypili si a išli sme preskúmať terén. Na lúke sme objavili prázdny polorozpadnutý zrub. Neďaleko aj zvyšky ohniska. Napadlo mi, že keď je Jána, tak si môžeme založiť vatru a v noci možno niečo magické zažijeme. Pamätal som si to z detstva u deda. Tam za dedinou vždy horeli jánske ohne a ľudia verili, že tá noc má magickú moc. Spomenul som to chalanom a rehotali sa. A keď som navrhol, že vatru budeme preskakovať, tak ešte viac.

Aby som v nich prebudil súťaživosť, vymyslel som aj pravidlá. Kto ju nepreskočí alebo sa popáli, zaplatí pollitrovku rumu. Nápad sme odsúhlasili a rozdelili si úlohy. Mišo s Hugom zabezpečia drevo a ja s Belom niečo ukuchtíme na večeru. Stalo sa. Uvarili sme guláš, najedli sme sa a keď sa zmrákalo, pobrali sme sa založiť vatru. Drevo vzbĺklo, chytili sa hrubšie konáre a po chvíľke sme si opekali slaninku. Blížila sa polnoc. Belo vstal a pobral sa do zruba. Fotografuje a chcel sa cez objektív fotoaparátu na nás pozrieť trochu inak.

Zrazu vyletel ako strelený. Napadlo nám, že je tam medveď. Nie, nie, bol tam obesenec. Vysmiali sme ho, no on sa triasol od hrôzy a tvrdil, že tam visí. Neverili sme. S rozsvietenými čelovkami sme zamierili do zruba. Bol prázdny. Belo neveril, prisahal, že tam visel! V nedeľu pred odchodom vlaku sme sa zastavili v dedinskej krčme. Štamgasti už zapíjali smäd pivom a borovičkou. Dali sme si aj my. Potom som sa jedného z nich spýtal, komu patrí ten zrub. Usmial sa, že vdove po bačovi, ktorý tam roky pásol ovce. V ňom sa obesil, keď mu žena ušla s iným. Zrub nikto nechce, lebo tam vraj straší jeho duch. A Belo ho v tú magickú noc zrejme videl!

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Speváčka nedávno oslávila 75. narodeniny, no na svoj vek vôbec nevyzerá.

Laiferová bojovala so strachom vystúpiť na pódiu: Čo magické ju spája s Gottom?

Adriana Kmotríková

Moderátorka ADRIANA KMOTRÍKOVÁ oslávila päťdesiatku: Na svoj vek vyzerá skvelo, uznajte!

Z ľava Július Satinský, Otto Weiter, Robo Toth, Dušan Tarageľ.

Umrela časť ich duše: Prečo sa známi umelci nestihli pred smrťou rozlúčiť s milovanou ženou?

Ilustračné fotoSponzorované

Vďaka týmto 4 tipom vás už vaše internetové pripojenie nesklame!

MUDr. Šimková priznáva, že aj ona mala pred vstupom do ohniska koronavírusu strach. Verila však, že spoločne s personálom nákazu zvládnu.

Pomáhala seniorom nakazeným koronavírusom v Pezinku: Som lekárka, neváhala som!

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia