Nadaný Piešťanec Palo Onder (36) si za hranicami našej krajiny vybudoval rozprávkovú kariéru. Jeho talent je žiadaný na kráľovskom dvore, medzi politikmi aj hollywoodskymi celebritami.

Už na prvé počutie znie život mladíka zo známeho kúpeľného mesta ako prechádzka ružovou záhradou, ktorú si navyše vlastnoručne dekoroval. Ešte ako mladý študent dostal možnosť pracovať pre slovenský parlament a kanceláriu prezidenta. Po skončení školy sa presťahoval do zahraničia, kde viazal kvety pre Bona Voxa z U2, Barbru Streisandovú, Eltona Johna a neskôr aj pre britskú monarchiu. Nasledovala práca na megaúspešných filmoch, kontakty so svetovými hviezdami a cesty k novým pracovným vyhliadkam. Napriek tomu skromný Palo Onder pri našom rozprávaní nezabudol poukázať predovšetkým na svoje začiatky. Odrazovým mostíkom pre neho bolo štúdium na Strednej odbornej škole v Rakoviciach, kam sa dostal v podstate náhodou.

FOTOGRAFIE TALENTOVANÉHO PIEŠŤANCA A JEHO KVETINOVÝCH VÝTVOROV NÁJDETE V GALÉRII

„Kedysi som chcel v Bratislave študovať na konzervatóriu herectvo. Tej myšlienky som sa však vzdal, lebo mi to pripadalo v mojej vtedajšej situácii nereálne. Rozhodol som sa pre administratívny odbor, ale, žiaľ, na prvý pokus som sa tam pre veľký počet záujemcov, nedostal. Po dvoch mesiacoch sa na tejto škole malo uvoľniť miesto, preto mi ponúkli zobrať na krátky čas hociktorý ponúkaný odbor s tým, že odkiaľ následne prestúpim. Vtedy som si vybral floristiku, kde som hneď po dvoch mesiacoch v prvom ročníku štúdia začal so svojimi prácami chodiť na súťaže. Vyhrával som. Zapáčilo sa mi to, preto som aj vyštudoval tento odbor,“ uviedol Palo, ktorý sa floristike venuje od svojich štrnástich rokov a po skončení školy si v Bratislave založil úspešné podnikanie. „Vďaka tomu som spolupracoval s rôznymi zaujímavými firmami. Celkovo to bolo veľmi pekné obdobie,“ zhodnotil.

Viacerí by sa mohli nazdávať, že na malom slovenskom trhu stáli za Palovým odchodom do sveta práve peniaze, lenže opak je pravda. Veľmi slušne si na seba vedel zarobiť aj u nás. „Lákal ma väčší trh, viac príležitostí a rôznorodosť možností. V roku 2006 som vycestoval do Dublinu. Najskôr to mala byť len krátka návšteva, ale z tej som sa viac nevrátil,“ priznal nám so smiechom. Prirodzene, jeho začiatky neboli úplne jednoduché a svet mu hneď neležal pri nohách.

Zamestnal sa vo vegetariánskej reštaurácii, zarábal si aj v hospici pre starých ľudí. Čas využíval na zdokonalenie svojej angličtiny. Keď si už bol cudzím jazykom istý, bez váhania poslal životopis do najlepšej floristickej firmy v Írsku. Guráž sa mu vyplatila, pretože v krátkom čase lukratívny džob naozaj získal. Tam však jeho úlohou nebolo žiadne viazanie kytíc, ale vytváranie neopakovateľnej atmosféry. Bola to totiž hlavná idea spoločnosti, ktorú, mimochodom, vlastní vnučka majiteľa impéria Jurys Inn Hotel Group.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Do úst nevložia ani kúsok mäsa! TIETO HVIEZDY prepadli VEGÁNSTVU

Populárne články
Viera Szijartová na JIS pľúcneho oddelenia pracuje dvanásť rokov.

Sestrička z kovidovej JIS pracuje v kuse od októbra: Vidím, ako sa dusia moji rovesníci!

Medzi Meghan a Buckinghamským palácom to vrie: Hádžu na seba špinu. Na čej strane je pravda?

Medzi Meghan a Buckinghamským palácom to vrie: Hádžu na seba špinu. Na čej strane je pravda?

Starosta MARIÁN MURÍN nám cituje z listu, ktorý posielajú premiérovi.

Oravčania píšu premiérovi: Pustite naše deti do škôl

Profesor Krčméry pracuje v prvej línii, zúčastňuje sa na testovaní.

Máme tu novú epidémiu: Prečo podľa Krčméryho stále nevidíme výsledky lockdownu?

Separ a Tina s deťmi.

Opäť spolu? SEPAR vzal TINU aj s deťmi na luxusnú dovolenku do Dubaja

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia