Radka Zrubáková a Karin Cíleková-Habšudová ani po skončení kariéry od tenisu celkom neodišli. Obidve bývalé skvelé tenistky nás reprezentovali v zahraničí na vrcholných tenisových turnajoch aj na olympijských hrách a robili dobré meno krajine. Ukončili kariéru, majú deti, ale tenisu zostali verné.

Karin Habšudová-Cíleková (47)
Bývalá slovenská tenisová reprezentantka vyhrala množstvo domácich i zahraničných turnajov. Spolu s Karolom Kučerom vyhrala v Austrálii v roku 1998 Hopmanov pohár. Slovensko reprezentovala dvakrát na olympiáde a na viacerých významných turnajoch. Ako prvá Slovenka sa dostala roku 1997 do top 10 rebríčka svetovej ženskej asociácie WTA. Štyrikrát ju hrialo ocenenie tenistka roka.
JUDr. Radka Zrubáková (49)
Viacnásobná československá aj slovenská tenisová reprezentantka. Trojnásobná majsterka ČSSR a štvornásobná SR. Najlepšie umiestnenie v rebríčku WTA (22.) dosiahla roku 1991. Vyhrala niekoľko turnajov WTA, reprezentovala na dvoch olympiádach a bola kapitánkou družstva SR v Pohári federácie.

Pekný vzťah

Často vidím Radku Zrubákovú s dcérou Anikou (17) na kurtoch bratislavského TK Slovan. Trénujú denne a niekedy aj dvojfázovo. A dcéra neraz musí zaberať aj na pravé poludnie, keď slnko poriadne pečie. Má to logiku, veď na turnajoch napríklad v austrálskom Melbourne hráčky musia prežiť na dvorcoch aj 34 °C horúčavu. Anika má prepotené tričko, no mama žiada opakovať údery. Ľutujem ju a seba sa pýtam, ako ju mama môže takto preháňať. Jednoducho, na tréningoch je predovšetkým trénerka. Anika občas protestuje, ale prinúti sa makať. Vie, že mama v jej veku už odkladala na police poháre z víťazných turnajov a zdobili ju tituly majsterky Slovenska, Európy aj sveta.

 

Chápe, že mama vie, prečo je na tréningoch prísna. „Občas sú aj slzy,“ priznala trénerka. „Dostaneme sa do konfrontácie. Dcéra si myslí, že to robí dobre, ja zase, že by to mohla robiť lepšie, chcem, aby bolo po mojom, no ona sa bráni. Je to normálne. Myslím si, že to nepreháňam. Mohla by aj som pritvrdiť, ale nikde nie je napísané, že keď to urobím, bude z nej hráčka v prvej stovke. Máme spolu veľmi pekný vzťah a chcem ho mať, aj keď dcéra s tenisom skončí. Nechcem, aby ma práve pre tenis znenávidela!“

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Myslela na syna

Radka Zrubáková tenisové loptičky začala prehadzovať cez sieť už ako štvorročná. Tenis ju chytil a vypracovala sa na skvelú hráčku. Vyhrala niekoľko turnajov WTA a vo svetovom rebríčku zahviezdila na 22. mieste. Kariéru pribrzdila rodina. V roku 1998 sa jej narodil syn Niki (22) a ona sa ponáhľala na kurty. O pol roka už bola v tenisovom kolotoči. Trénovala, chodila na turnaje a pred ňou bol grandslam US Open 1998. Hra sa jej nedarila.

Uvedomila si, že začala veľmi skoro po pôrode, že sa jej zmenili priority, že viac myslí na syna ako na dobre zahratú loptičku. Prosto myšlienkami bola pri ňom. Bol to jej posledný veľký turnaj. Napokon v roku 2000 ukončila kariéru a začala trénovať deti. Keď sa narodila Anika, tak aj ju. Okrem tenisu ju však lákal tanec. Musela sa rozhodnúť a vybrala si tenis. No zatancovať si chodí dodnes, je to celkom dobrá kondičná príprava. Syn po otcovom vzore (Ján Jaško, hokejový tréner) chytil do rúk hokejku a bolo rozhodnuté.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Matt Damon a Ben Affleck

Hollywoodski spolužiaci: Ktoré známe tváre spolu drali lavice?

Populárne články
Choreograf a režisér Ján Ďurovčík s manželkou.

Dočkal sa! JÁN ĎUROVČÍK sa tesne pred 50-tkou stal otcom. Aké meno dostal jeho vytúžený syn?

Soňa Skoncová prežíva najkrajšie obdobie svojho života. Je tehotná.

BABYBOOM V TOP STARE! Dve moderátorské hviezdičky sa pochválili tehotenským bruškom

„Ku každému vzorcu treba konkrétne príklady z reálnych životných situácií, na čom stroskotáva aj väčšina mojich študentov,“ hovorí docent Ján Šebo.

Kam s peniazmi v ťažkých časoch? Možno vám napovie Oranžová obálka

Do legendárnej marikovskej postele sa pýtali takmer všetky nevesty v 50. a 60. rokoch minulého storočia.

Noblesa a uvoľnenie: Nevesty sa tešili na svadobnú noc v malej posteli v Besnom

Pre zobrazenie celého vtipu kliknite na obrázok.

Začnite týždeň s úsmevom :) TOP 10 vtipov z týždenníka ŽIVOT

Napriek hendikepu sa CHANG a ENG BUNKEROVCI dokázali v živote presadiť.

Najznámejší siamskí bratia nikdy nemali deti. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia