Veselý a roztomilý chlapček má ojedinelé ochorenie srdca - Ebsteinovu anomáliu. Jeho život je tak plný hospitalizácií a obrovského množstva liekov. Tiago (4) potrebuje operáciu v USA, ktorá je však mimoriadne finančne náročná.

Štvrtý deň mal byť pre Tiaga tým posledným. Malý anjelik mal odísť do neba a odtiaľ dávať pozor na svojich milujúcich rodičov a staršieho bračeka. „Dovolili nám vziať si ho do náručia. Pobozkali sme ho na rozlúčku, no s každou jednou sekundou sa to puto medzi nami zväčšovalo neuveriteľnou rýchlosťou. Tá láska, ktorú som k nemu cítila, bola nekonečná. Nedokázala som sa zmieriť s tým, že si ho nezoberiem domov. V hlave mi dookola išla myšlienka, že do studenej zeme ho nikdy nedám. Celú noc sme s mužom preplakali. Tiaga som nekonečne prosila, aby to nevzdával, nasľubovala som mu, že môže byť ten najšibalskejší chlapec, v tom ma dosť poslúchol (usmeje sa a pokračuje, pozn. red.), že ho budeme milovať a urobíme pre neho a jeho zdravie všetko, čo bude v našich silách,“ neubráni sa slzám mama Veronika Silva Maljačková.

Tiago v nemocnici
Zdroj: ARCHÍV V.M.

Obrovský zázrak

Jej milovaný synček akoby počul jej prosby a začal bojovať. V nemocnici strávili viac ako mesiac. Prišli však ďalšie komplikácie, ktoré spôsobila baktéria. „Mal reakciu na látku, ktorou čistia kanyly. Zrazu začali pípať prístroje, polovica jeho tela bola biela a polovica bordová. Lekári museli konať,“ hovorí Veronika. Nakoniec sa malý bojovník dostal z jisky na oddelenie a jeho mama začala naozaj veriť, že by sa mohli dostať domov. A ten deň prišiel. „Bola to neskutočná eufória. V tom čase boli u nás manželovi rodičia, tým však nič nepovedal a prekvapili sme ich naším malým uzlíčkom. Boli to silne emócie. Mario mal vtedy 1,5 roka, bol veľmi vnímavý. Všetky hračky, čo mal v izbe, mu hneď nahádzal do postieľky,“ smeje sa šťastná mama dvoch krásnych chlapčekov.

S obrovskou radosťou však prišli, samozrejme, obavy. Tiago totiž menej jedol, a teda aj menej priberal. „Pri silnom plači mal modrastú farbu, vždy sme sa vyľakali, ale toto obdobie sme nejak preklenuli. Museli sme, samozrejme, chodiť na pravidelné kardiologické kontroly a absolvovali sme aj hospitalizácie.“ Veronikin synček musí denne brať veľké množstvo liekov, aby jeho srdiečko dokázalo fungovať. „Spočítala som to a vyskočilo mi číslo nad 12-tisíc tabletiek za jeho krátky život. Do toho nepočítam antibiotiká a iné lieky, ktoré užíval počas bežnej choroby,“ vysvetlila. Tiagov život je tak plný návštev lekárov. „Je dosť citlivý a po poslednej hospitalizácii zostal dosť bojazlivý. Má strach zo všetkého nového,“ priznáva mama.

CELÝ PRÍBEH MALÉHO TIAGA PLNÝ SILNÝCH EMÓCIÍ NÁJDETE V AKTUÁLNOM VYDANÍ ŽIVOTA

Ako môžete Tiagovi pomôcť

Operácia v Amerike stojí  172-tisíc dolárov (163 810 eur). Tiagovi milujúci rodičia si to nemôžu dovoliť, ak chcete pomôcť, podrobné informácie nájdete na portáli Ľudia ľuďom (https://www.ludialudom.sk/vyzvy/14422) alebo na Facebooku Nádej pre Tiagovo špeciálne srdiečko.

FOTKY TIAGA, KEĎ MAL IBA ŠTYRI DNI, ALE AJ ZÁBERY S BRAČEKOM NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia