Príbehy

Striaslo ma, keď som si spomenula na sen. Náhoda alebo na mňa myslela?

11.4. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Striaslo ma, keď som si spomenula na sen. Náhoda alebo na mňa myslela?

11.4. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Nechcela som byť pri nej v tom hroznom okamihu. No ona po mne zrejme túžila...

Moja labradorka Dona bola skvelá terapeutka. Vždy ma rýchlo dostala z rôznych krívd a podrazov, ktoré sa na mňa nalepili v práci. Rešpektovala ma a zažili sme spolu nádherné chvíle. Dona však schytala ťažkú artritídu zadných nôh. Aj napriek liekom krívala, nohy ju zrejme boleli. Mama navrhla utratiť ju. Vyletela som na ňu, či sa zbláznila, veď pes má len osem rokov a ešte môže dlho žiť. Poradila som sa s veterinárom a odporučil mi invalidný vozík pre psa. Bol drahý, ale super. Dona sa v ňom rýchlo udomácnila a vonku medzi psami sa cítila zrejme ako kráľovná.

Veď jediná sa pohybovala inak! O dva roky však ochrnula na zadné nohy. Vtedy som si už aj ja povedala, že to nie je pre ňu život. Dohodla som sa s lekárom, že ju utratí. U nás doma, aby sa nestresovala a bude pri tom mama. Ja som odišla s kolegyňou Janou na chatu. Dva dôvody: Potrebovala som sa vyspať, lebo na podnikovom večierku sme to poriadne roztočili, a nechcela som byť doma, keď Dona odíde z tohto sveta. Všetko som vybavila. Lekár mal v ten deň pohotovosť a sľúbil, že si večer k nám odskočí medzi ôsmou a pol deviatou.

Veď bývame blízko. Večer sme si dali s Janou čosi ľahké a už som zívala. Ona tiež. A to bolo ešte len osem hodín. Vypla som telefón, zatvorila okenice a zaspali sme. Prebudila ma Dona. Za pyžamo ma ťahala z postele. Prebralo ma to a pozrela som sa na hodinky. Bolo len pol desiatej. Otočila som sa a spala ďalej. Až ráno som si spomenula na ten sen. Čo to malo znamenať? Asi sa niečo prihodilo... Nič zlé. Iba to, že lekár meškal. Prišiel až o pol desiatej a hneď jej pichol injekciu. O pol desiatej! Zhrozila som sa. Veď vtedy ma Dona ťahala z postele! Náhoda? Alebo vo chvíli, keď „odchádzala“, myslela na mňa?

Diskusia