Príbehy

Štekot v tichu: Že by sa s nami takto rozlúčil náš štvornohý kamarát?

30.1. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Štekot v tichu: Že by sa s nami takto rozlúčil náš štvornohý kamarát?

30.1. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Keby som to počula iba ja, povedala by som si, že šaliem. No začul to aj manžel, aj syn... To je už príliš veľká náhoda!

Naša rodina je už raz taká: miluje psy. Babka mala psa, teta má psa. Brat chce psa. Dokonca aj svokrovci majú psa. A nechýbali sme ani my s manželom. Keď sa nám narodilo prvé dieťa, zvládali sme to aj so psíkom v rámci normy. Keď sa však narodilo druhé, rozhodli sme sa ho dať k svokrovcom. Mysleli sme si, že nachvíľu. Bolelo nás to oboch, bol to náš verný kamarát. Ale vedeli sme, že mu u nich bude dobre. Pozná ich od šteniatka, majú rodinný dom so záhradou a budeme sa vídať často. Bol to starší psík. Kríženec. Originál, aký inde nenájdete. Dobrý, oddaný, poslušný...

Nevedeli sme, čo sa mu stalo pred tým, ako sme sa ho ujali. No jedno bolo isté: deti nemá rád, bojí sa ich. Zlé skúsenosti ho prenasledovali. A tak nás upokojovala myšlienka, že u svokrovcov má väčší pokoj a menej stresu. Jednou vecou však, chudák, šiel všetkým na nervy. Prenikavým štekotom. A štekal rád! Jeho brechanie bolo neopísateľné a jedinečné ako on sám. Nikdy som iného psa nepočula vydávať také zvuky.

Raz keď som kúpala deti, začula som jeho brechanie. Vykukla som von oknom, či k nám náhodou neprišli svokrovci aj so psami. No nie, ich auto pred naším domom neparkovalo. Tak som si povedala, že sa mi to asi zdalo. No o chvíľu som ho počula opäť. A nielen ja, ale aj náš syn. Spýtal sa ma, či prišli „dedkovci“ aj so psíkmi. Nie, opäť nikto pred domom nebol. Ani iný cudzí pes. Večer sme ho s manželom začuli ešte tretíkrát, keď už deti spali, a my sme pozerali televíziu. Nevydržali sme a zavolali sme svokrovcom, či im náhodou neušiel. No nie, pravda bola iná, smutnejšia. Náš verný kamarát v ten večer zomrel. No nezabudol sa s nami rozlúčiť.

Diskusia