Poznáme ju z relácie Milujem Slovensko či z mimoriadne obľúbenej kapely Fragile. Speváčka Anabela Mollová (28) prešla za posledný rok veľkou zmenou. Podarilo sa jej totiž schudnúť až 40 kilogramov. Príbeh exotickej krásky však nie je len o chudnutí.

Celkom otvorene hovorí – celý život som bola bacuľka. Keď sa objavila na našom stretnutí so širokým úsmevom a skvelou energiou, predo mnou už nestála žena s plnšími tvarmi, hoci ani to jej kedysi neuberalo na kráse. „Je to klišé, ale dala som si to ako novoročné predsavzatie minulý rok. Mala som nespočetné množstvo pokusov, keď to nevy­šlo. Ale tentoraz som sa cítila tak veľmi zle, že som bola vnútorne rozhodnutá, že to musím zvládnuť,“ začala rozprávanie Anabela, ktorá sa vydala na náročnú cestu.

„Nemala som potvrdené zdravotné problémy, ale keď som začala cvičiť, postupne som si ich nachádzala. Pri chvíľke cvičenia ma začali bolieť kolená a to som si už naozaj povedala, že toto je veľmi zlé. Keby som nezačala niečo robiť, určite by sa pridružili zdravotné problémy, som si istá,“ priznáva. Snaží sa trikrát do týždňa poctivo cvičiť a upravila stravovanie. „Najprv som nejedla prílohy, ale teraz som už vo fáze, keď jem všetko. Nemôžem sa, samozrejme, prejedať, sú to malé porcie päťkrát za deň. Sladké si dám za raz čas,“ vysvetlila.

Šikanovanie pozná

Už ako malé dievčatko pocítila pre svoju postavu nepríjemné poznámky od okolia na vlastnej koži. „Keď je v triede bacuľka alebo bacuľko, tak si to odnesie. Ja som bola síce povaha, ktorá si to nebrala nejako extra k srdcu, ale podvedome som určite trpela,“ priznáva s odstupom času. Dnes sa cíti ako nový človek a je na seba hrdá. „Som oveľa sebavedomejšia a ‚fresh‘. Som plná energie, nie som oťapená ako kedysi. Už sa nikdy nechcem vrátiť k starému telu.“ V pláne má schudnúť ešte tak päť kilogramov.

Jej postava však nebola jediným problémom s okolitým svetom. Talentovaná speváčka má mamu Slovenku a otec pochádza z ďalekej Etiópie. Život v stále konzervatívnej krajine, akou je Slovensko, preto prináša mnohokrát aj nepríjemné situácie. „Viem o mnohých momentoch, ktoré si vytrpeli moji rodičia. Alebo moja babička na Kysuciach, keď tam moja mamina priviedla ocina. Ľudia z dediny chodili za mojou babkou a rozprávali jej, že azda nedovolí, aby sa mamina za otca vydala,“ spomína Anabela, ktorá podľa vlastných slov zažila rôzne hanlivé pokriky či zosmiešňovanie. A to len preto, že má inú farbu pleti.

S milovanými rodičmi a súrodencami.
Zdroj: ARCHÍV A.M.

Zmenilo sa niečo po dlhých rokoch? Je už naša spoločnosť otvorenejšia? „Neviem to asi objektívne povedať, keďže žijem v Bratislave. Asi by to bolo iné, keby som žila inde na Slovensku. Ale mám pocit, že to ide trošku k lepšiemu. Aj keď sa mi stávajú situácie, ktoré mi nie sú príjemné. O to viac, že môj priateľ je polovičný Róm. Keď my dvaja niekam prídeme, je to ako vo filme a zastaví sa čas. Všetci sa pozrú. Ľudia sa stále otáčajú,“ vysvetľuje umelkyňa. S nadávkami sa osobne stretla zo strany prívrženca politika odsúdeného za extrémizmus. „Bolo to v tom čase, keď bol boom okolo ich strany. Ale stáva sa, že keď idem strapatá v teplákoch, pani si chytí kabelku, keď stojím za ňou,“ šokuje svojím vyjadrením. Anabela sa však drží hesla, ktoré jej vštepovala mama. „Bola som ako otec, ktorý nikdy nebol ticho. Mala som potrebu bojovať o spravodlivosť, no časom som dospela a viem, že nemá zmysel s týmito ľuďmi sa hádať, pretože ich inteligencia je veľmi nízka. Mamina mi vždy hovorila, že ľuďom treba ukázať, že som normálny inteligentný človek.“ Anabela Mollová sa tak musí často obhajovať, hoci nikomu nič neurobila. „Som človek, ktorý sa tu narodil, študoval a platím dane ako všetci ostatní. Žijem tu, tak v čom je problém?“ pýta sa speváčka.

CÍTI SA NA SLOVENSKU BEZPEČNE? AKO SA ANABELA DOSTALA DO FRAGILE A ČO PREZRADILA O ŠÉFOVI BRAŇOVI KOSTKOVI NA ĎALŠEJ STRANE

TO JE OBROVSKÁ ZMENA! FOTKY ANABELY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia