Príbehy

Vo sne som videla ako otec havaroval. Ráno som mu napísala list, no prečítať si ho už nestihol

4.7. 2020 5:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Vo sne som videla ako otec havaroval. Ráno som mu napísala list, no prečítať si ho už nestihol

4.7. 2020 5:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Ten list si občas prečítam. Roky bežia a ja si uvedomujem, že by som v ňom nič nemenila. Možno by som pridala ešte viac pekných slov.

S tým listom v rukách vždy pocítim čosi zvláštne. Nie, nemám výčitky, že čítam to, čo bolo adresované otcovi. Len si ho predstavujem, ako by sa bol tešil. Veď bol od dcéry a bolo v ňom jej vyznanie aj prosba. Ktovie, či by ju bol splnil. S otcom sme sa viac zblížili až v mojej puberte. Znie to čudne, vtedy obyčajne dievčatá viac inklinujú k mamám. Lenže my sme sa s otcom práve vtedy našli. Mohla som sa ho pýtať na všetko a on hľadal také odpovede, aby som im rozumela.

A tak v mojich očiach rástol na veľkého a dobrého kamaráta, ktorý je tu vždy pre mňa. Prekážalo mi na ňom len to, že rád jazdil rýchlo. A podľa mamy zbytočne riskoval. Keď mi mama vybrala prázdninový tábor na desať dní, nechcelo sa mi ísť. Lenže prihlásila sa aj sesternica, tak som si povedala, že to zvládnem. Autobus nás odviezol do peknej prírody. Bolo veselo, mali sme sa dobre, ale ja som často v myšlienkach odbiehala k otcovi. Mobily vtedy ešte neboli a volať z jediného dostupného telefónu na recepcii nám nedovolili. Možno preto, že som naňho tak často myslela, sa mi prisnil.

Videla som, ako v zákrute s autom vyletel a zostal visieť na zvodidlách nad strmým zrázom. Ráno som si na to spomenula a hneď som sa pustila do písania listu. Okrem iného som otca prosila, aby nejazdil rýchlo, že sa oňho bojím a mám ho veľmi rada. Nestihla som ho poslať. Poobede prišla teta s ujom, vraj ideme domov. Len my dve so sesternicou. Ani neviem, či som sa pýtala prečo, lebo ma to potešilo. Veď o dva dni by som aj tak bola cestovala. Prišli sme domov – a šok. Otec už nebol. Havaroval v tú noc, keď sa mi prisnil, a neprežil to. Ak to nebola náhoda, tak potom čo?

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Ilustračná snímka

Veštila som a moje predpovede sa plnili. No stalo sa čosi nevysvetliteľné

Tereza Mašková

Víťazka Superstar si splnila sen: TEREZA MAŠKOVÁ nahrala titulnú pieseň k novej rozprávke

Podnik, kde sa ženil predseda poslaneckého klubu za OĽANO MICHAL ŠIPOŠ, sa na sociálnej sieti pochválil, akí prominentní hostia sa u nich zabávali. Politikom však urobil medvediu službu – bavili sa bez rúšok.

Ruka hore, rúška dole: Poznáme detaily zo svadieb známych politikov

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia