Pri tetovaní vyžaduje len kľúčové slovo a absolútne voľnú ruku. Klienti, z ktorých sa stávajú chodiace plátna, IVANE BELÁKOVEJ svoju dôveru dávajú bez váhania – vedia, že tetovanie od jedinej ženy tetovačky, ktorej diela nesú status súčasného umenia, nebudú ľutovať.

Ivana Beláková sa odmalička videla ako umelkyňa v Hollywoode, a to napriek tomu, že vyrastala v drobnej obci Kostolné v socialistickom Československu a nemala ani tušenia, ako to v Amerike vyzerá. Dnes má vlastné tetovacie štúdio v Kalifornii, za sebou výhry v najprestížnejších tetovacích súťažiach na svete od Paríža cez Syndey, New York až po Šanghaj a je jediná žena na svete, ktorej tetovanie uznalo múzeum MACRO v Ríme za súčasné výtvarné umenie.

Talentovanú Slovenku vyhľadávajú bežní ľudia aj celebrity, mnohí klienti jej neváhajú zaplatiť letenku, len aby ich prišla tetovať hoci aj na opačný koniec zemegule. „Ráno vstávam s úsmevom na tvári, lebo robím, čo milujem. Presne na toto som bola stvorená, od narodenia pripravená. Tetujem vyše dvadsať rokov a stále mi to prináša ten krásny naplňujúci pocit, ako keď som začínala,“ hovorí šikovná umelkyňa.

Úvodné faux pas

Kým Ivana objavila svoje obľúbené „plátno“ – ľudskú kožu – kreslila takmer všade: na okraje zošitov v škole, doma pod svetlom nočnej lampy, hoci aj do štvrtej nadránom, neskôr aj grafity na steny vlakových staníc. Jej prvé tetovanie, drobný ornament na kamarátkinej nohe, sa skončil fiaskom. „Nevedela som, ako sa o tetovanie starať, tak som jej nedala žiadne inštrukcie a išli sme to osláviť fľašou šampanského do vírivky. O pár dní sa jej urobila chrasta, ktorá odpadla a tetovanie zmizlo,“ spomína Ivana.

Napriek nepodarku patril tento deň k prevratným – v okamihu, keď Ivana držala v ruke strojček s ihlou, pochopila, že našla povolanie snov. „Mala som z toho neskutočný pocit, telom mi prebiehala zvláštna energia. Hneď v prvej sekunde som vedela, že je to láska na celý život.“

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

10 rád, ako sa nenakaziť jedlom? Tieto pravidlá by ste mali dodržať!

Populárne články
V mladosti ju francúzska tlač prirovnala k herečke Brigitte Bardot.

Naša Brigitte Bardot: Chalupová sa preslávila vo svete, na emigráciu však nepomyslela

Znak neistoty alebo dominantnosti? MEGHAN sa drží HARRYHO obidvoma rukami.

Meghan chcela zatieniť Dianu: Do manželstva s Harrym vraj išla s jasným cieľom. Aké má ambície?

Ilustračná snímka

Nebola chorá, len zrazu začala spomínať smrť. Tušila, že sa to stane?

Tereza Nvotová

Netradičný film s hororovou zápletkou: TEREZA NVOTOVÁ prichádza s novým projektom

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 14. do 20. augusta?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia