Bezradná a stratená...

Najťažšie časy pre Magdu Pavelekovú nastali, keď jej v januári 2014 v nemocnici zomrel manžel Štefan Pavelek (†86). Mal bajpas, ale srdce mu už nevládalo pracovať. Jej najbližšie priateľky, speváčka Gizka Oňová a herečka Eva Večerová, vedeli, že Majda je stratená. Veď s mužom spolu prežili 62 rokov! Herečka bola vtedy už na invalidnom vozíku, ktorý jej k 81. narodeninám daroval práve jej Števíčok. Spadla v dome na obe kolená a odvtedy už nevládala sama chodiť. Neskôr opäť nešťastne spadla, zlomila si bedrový kĺb a musela sa podrobiť operácii. Na sklonku života jej boli oporou len vnuci Andrej a Tomáš, jej jediná rodina.

Z levického gymnázia prešla na evanjelické gymnázium v maďarskom Kőszegu, odtiaľ na bratislavské konzervatórium. Bola zakladajúcou členkou Krajského divadla v Nitre, v ktorom pôsobila 17 sezón. Jej cesta viedla späť do Bratislavy, najprv do Tatra revue, v roku 1971 na Novú scénu, kde prežila 42 divadelných sezón. Hrala v 12 filmoch (Drak sa vracia, Sladké hry minulého leta, Očovské pastorále, Stratená dolina, A pobežím až na kraj sveta...), v 205 inscenáciách, účinkovala v 60 zábavných rozhlasových a televíznych programoch (Vtipnejší vyhráva, Bonzáčik, Inkognito),  v slávnom muzikáli Mníšky (na snímke), z dabingu je nezabudnuteľný jej hlas v seriáli Miazgovci.

Ako sťahovavý vták

Paveleková mala celý život zvláštnu vášeň – sťahovať sa. Nikde nevydržala dlho. Bola to vypočítavosť s vidinou zisku alebo utekala sama pred sebou? Každé bývanie prerobila, vylepšila a potom výhodne predala. Ešte ho stihla cez noviny ukázať a pripomenúť, že je na predaj. Majda bola šikovná maklérka. Je až neuveriteľné, že adresu menila 32-krát! Posledný dom v Dunajskej Lužnej už predať nestihla…V mladosti sa pani Majda okrem hry na klavíri venovala aj lyžovaniu a tenisu.

Zdroj: Báječná ŽENA

Diskusia