EVA ŠUCHTEROVÁ z Galanty je prvá učiteľka na Slovensku, ktorá prehrala boj s kovidom. Mala iba 46 rokov.

Silný zápal spolu s infekciou zanechal na pľúcach galantskej pedagogičky fatálne následky. „Evička sa o seba starala, cvičila jogu, podnikali sme spolu prechádzky a výlety do prírody. Ja sa športu venujem priebežne celý život. V roku 2018 podstúpila Evička zložitejší operačný zákrok, v ďalšom roku mala zdravotné komplikácie. Je pravdepodobné, že aj preto jej oslabené a vyčerpané telo ťažšie odolávalo tomuto vírusu. Osobne túto ‚pliagu‘ vnímam tak, že keď sa dostane do ľudského organizmu, ,zoskenuje‘ choré a slabé miesta človeka a prostredníctvom silného zápalu na ne udrie,“ hovorí Miloš Blažek,  životný partner pani Evy, ktorý sa z choroby dostal. K jeho partnerke už nebol osud taký milostivý.

Podľa jeho slov mala v poslednom období veľmi málo času na oddych a nepomáhal jej ani stres v súvislosti s jej povolaním. „Ešte takmer na smrteľnej posteli ma požiadala, aby som jej doručil jej učiteľský zápisník a pero, aby mohla uzavrieť študentom polročné známky. Samozrejme, odmietol som. Ten zápisník spolu s jej ostatnými pracovnými vecami som po jej pohrebe doručil riaditeľovi školy so slzami v očiach. Vlani absolvovala doplňujúce dištančné vzdelávanie na riadiacu funkciu, písala a obhajovala záverečnú prácu, zodpovedne sa pripravovala. Rovnako svedomito si plnila všetky pracovné povinnosti bez ohľadu na ich dôležitosť. Spomínam si napríklad, ako so mnou konzultovala a prednášala mi niekoľkokrát svoj pripravený prejav na stužkovú slávnosť, a podobne.“

Celý príbeh pani učiteľky, ktorá prehrala svoj boj s kovidom, nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 25. februára).

Pink

Vtipné fakty o celebritách. Toto o nich vie málokto

Populárne články
Britský princ Harry a jeho americká manželka Meghan Markleová.

Monacký knieža ALBERT(63) reaguje na rozhovor s OPRAH: Čo odkazuje Harrymu a Meghan?

Zdena Studenková (66)

ZDENA STUDENKOVÁ si na začiatku kariéry prešla intrigami: Kvôli komu chcela odísť z divadla?

Miloš Forman (†86)

Režisér MILOŠ FORMAN (†86) bude mať vo svojom rodnom dome bustu

ilustračné fotoSponzorované

10 tipov, ako si s inkontinenciou nenechať nič ujsť

Dominika Gottová

DOMINIKA GOTTOVÁ sa stala obeťou šikany! Podali trestné oznámenie

Ambasáda je cudzie územie. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia