Do práce nastúpil včas

V zime minulého roku Martinovi zavolal jeho kamarát Tomy, ktorý so svojou stavebnou firmou pomáhal aj Mariánovi Repovi. „Povedal mi o záchranárovi Petrovi Vizvárym, ktorý leží v ťažkom stave v kovidovej nemocnici u nás v Galante. Vedel som, že má za sebou tri týždne umelého spánku a kovid mu poškodil až 95 percent pľúc. Bolo nám jasné, že bude potrebovať peniaze na liečbu a rehabilitácie, a tak sme na našej facebookovej stránke a na našom transparentnom účte rozbehli zbierku pre Peťa,“ rozpráva.

Pomoc rodine Repovcov inšpirovala Martina, aby spločne s inými pomáhal ďalej v OZ priatelia so srdcom.
Zdroj: M.L.

Martin dovtedy Petra vôbec nepoznal. Do zbierky pre galantského záchranára bojujúceho o život sa zapojili ľudia aj dražbami rôznych predmetov i maľovaniek s motívom záchranára. Nakreslila ich Katka Fukasová, ktorá sa aj prostredníctvom združenia usilovala vyzbierať peniaze pre svoju chorú sestru. Ani ona však neváhala Petrovi pomôcť.

„Po prepustení z nemocnice sme boli Petra v marci aj s jeho kolegami pozrieť u neho doma. Hovoril, ako sa teší do práce, a tváril sa, ako keby tam chcel nastúpiť ďalší týždeň,“ usmieva sa Martin pri spomienkach na ich stretnutie. „Keď som však videl, ako ťažko dýcha a pomocou chodúľky ledva kráča, pomyslel som si – no, kamarát, to tak skoro nebude...“ 

Peter napokon nastúpil do práce až 1. júla. A 9. júla sa obaja muži stretli opäť. Tentoraz však išlo o život Martinovi.

Článok pokračuje na ďalšej strane

Diskusia