Sedem herečiek

Tragédie a drámy však v detstve herečky akoby nemali konca. Ako by toho nebolo dosť, zasiahol ju blesk. Stalo sa to, keď držala kohútik vodovodu pri studni na farme. Sila tohto výboja ju odhodila chrbtom o chladničku. Celé týždne musela chodiť k lekárovi, aby jej kontroloval srdcové hodnoty. „Ani sa nebudem nazývať obeťou. Budem sa nazývať preživšou. Som hrdá na to, že som prežila, som hrdá na svoju schopnosť ísť ďalej,“ povedala Sharon na margo udalostí, ktoré jej spôsobili traumu. Až po rokoch bola schopná prepracovať sa cez traumatické zážitky pomocou terapie.

SHARON STONE v detstve.
Zdroj: instagram @sharonstone

Jej najbližší príbuzní však neboli jediní, ktorí ju zneužívali. Pre jej postavy tajomných a osudových žien sa stala sexsymbolom 90. rokov. Zvrat v jej kariére priniesol erotický triler Základný inštinkt, vďaka ktorému bola prvýkrát nominovaná na cenu Zlatý glóbus. Sedem herečiek zvučných mien postavu psychologičky Katariny Tramellovej odmietlo. Na sexom nabitý dej filmu si trúfla až samotná Sharon Stone, na kinový trhák však spomína s trpkosťou.

VIAC FOTIEK SLÁVNEJ SHARON STONE SI POZRITE V GALÉRII

Vykradli jej izbu

Sharon Stone patrí k tým herečkám – ženám, ktoré sa otvorene sťažovali na platovú nerovnosť v Hollywoode. Tvrdila, že za svoju rolu bola zaplatená tak mizerne, že si ani nemohla dovoliť kúpiť šaty na Oscara. „Pamätám si, že som sedela v kuchyni so svojím manažérom a len som plakala a hovorila: ‚Nepôjdem do práce, kým nedostanem výplatu ako moji mužskí kolegovia.‘ Michael Douglas vo filme Základný inštinkt zarobil štrnásť miliónov dolárov.“ Aby toho nebolo málo, počas premiéry filmu v Cannes vyrabovali jej hotelovú izbu a ukradli jej všetky osobné veci. Stone si totiž nemohla dovoliť zaplatiť súkromnú bezpečnostnú službu.

Denník The Times zverejnil ďalší šokujúci príbeh zo života Sharon Stone. Herečka si v roku 2001 nechala odstrániť nezhubné nádory v prsníku. A pri tej „príležitosti“ sa lekár rozhodol zväčšiť jej prsia bez jej súhlasu. Šokovaná herečka zistila zmenu po tom, ako jej dali dole obväzy. Lekár to vysvetlil tak, že jej určite pristanú väčšie prsia.

Článok pokračuje na nasledujúcej strane

Diskusia