Príbehy

Pred štátnicou sa mi prisnilo číslo a vplietlo sa mi do života. Ako je to možné?

13.6. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Pred štátnicou sa mi prisnilo číslo a vplietlo sa mi do života. Ako je to možné?

13.6. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Pred štátnicou sa mi prisnilo číslo a vplietlo sa mi do života. Rozmýšľala som, ako je to možné.

Učila som sa na štátnice a stále som čosi nevedela. Rýchlo som očami preletela strany skrípt a v duchu som si povedala, že predsa zo všetkého niečo viem a urobím to. V noci pred štátnicou sa mi prisnil zvláštny sen. Mali sme na internáte v klube akciu a každá z nás si pri vstupe vybrala ružovú obálku, v ktorej bolo číslo. A z modrých obálok si vyberali zase študenti. Jednotlivé čísla sa mali stretnúť po otvorení obálok, keď to oznámi moderátor večera. Zábava vrcholila, otvorili sme obálky a ja som držala v ruke číslo 83. A oči sa mi stretli s celkom fešným študentom, ktorý držal nad hlavou číslo 83.

Prebudila som sa a premýšľala som, čo to znamená. Ale len chvíľu. Stres zo štátnice ma vrátil do reality. Rýchlo káva a listovanie v skriptách, čo mi len zvyšovalo nervozitu. Štátnica dopadla skvele a potom sme mali chuť trochu sa „utrhnúť“. Spolu s dvoma spolubývajúcimi sme skončili v obľúbenej študentskej krčme. Niekto tam zahlásil, že u stavbárov, teda na internáte, kde bývajú študenti stavebnej fakulty, je diskotéka. Zrejme aj pod vplyvom vypitého alkoholu som súhlasila. Prišli sme a v klube bolo naozaj veselo. Zastavil sa pri nás jeho šéf Miro a bol akoby vystrihnutý z môjho sna. Vysoký, sympatický, s fúzikmi. Už len číslo 83 ako v tom sne mu v ruke chýbalo.

Tancovali sme, rozprávali sme sa a prezradil mi, že maľuje. A že v izbe má svoje práce. Bola som zvedavá, tak ma pozval. Zastali sme pred izbou číslo 83 a začala som sa smiať. Povedala som mu o sne. Usmial sa a otvoril. Na stene naozaj viseli jeho pekné obrazy, pastely. Hneď na druhý deň sme sa stretli a prerozprávali sme asi štyri hodiny. Veľa spoločných záujmov aj názorov nás zblížilo. Tešili sme sa na seba, lebo nám bolo spolu dobre. Po promóciách sme síce odišli do svojich rodín, no na diaľku sme si budovali spoločný domov. Svadbu sme mali 8. 3. 1983. A s Mirovým dátumom narodenia boli spoločné čísla 3 a 8 (deň a mesiac).

Diskusia