Manželia iba šesť mesiacov po tom, čo sa stali rodičmi dvojčat, zistili, že ich dom sa rozrastie nie o jedného, ale hneď niekoľko potomkov.

"Práve som prišla k svojmu manželovi," povedala Britney Alba vo videu, ktoré zverejnila Alabamská univerzita v Birminghame. "A povedala som: 'Frankie, pozri, sme opäť tehotní." Spočiatku sa pár, ktorý predpokladal, že bude mať už len jedno dieťa, cítil dostatočne pripravený. Britney, 27-ročná učiteľka na základnej škole z mesta Tuscaloosa v Alabame, poznamenala, že spolu s Frankiem, 25-ročným hasičom, si boli istí svojimi rodičovskými schopnosťami. "Povedali sme si, že v poriadku, práve sme mali dve, zvládneme ešte jedno," rozprávala. Veci však nabrali rýchly spád, ktorý ani jeden z nich nečakal.

"Keď nám robili ultrazvuk, povedali, že je tam jedno dieťa." Potom sa však na to lekárka lepšie pozrela a skríkla: "Panebože... sú tam dve." "A my sme sa začali smiať, pretože sme si mysleli, že je to vtip. A ona na to: 'Nie, ja by som o tom nežartovala. Sú tam dve,´" spomína Britney. Navyše bábätká boli diagnostikované ako monoamniotické-monochoriálne, čo znamená, že mali spoločnú placentu, plodový vak a tekutinu. "MoMo" dvojčatá patria k najvzácnejším typom dvojčiat, tvoria menej ako 1 percento všetkých pôrodov v Spojených štátoch, uvádza sa v tlačovej správe Alabamskej univerzity v Birminghame. "Viete, je to smiešne, nebála som sa," priznala Britney v relácii Today. "Pamätám si, že som si iba pomyslela: 'OK! Druhé kolo."

13 mesiacov po pôrode prvých dvojičiek, synov Luka a Leviho, prišli na svet dcéry Lynlee a Lydia a manželia razom pocítili, že až teraz sú kompletná rodina. So štyrmi deťmi v náručí, sú, samozrejme, všade na cestách vďačným objektom záujmu. "Ľudia na nás stále zízajú. Každý sa chce pozrieť!" hovorí Britney, ktorá napriek všetkým úskaliam, ktoré sa s príchodom štyroch detí spájajú, svoj život miluje a nevymenila by ho za nič.

FOTO UNIKÁTNYCH DVOJIČIEK NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia