Príbehy

Pomôžme stovke bojovníkov postaviť sa osudu

PR článok
PR článok
21.10. 2019 0:05
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Pohni srdcom
Príbehy

Pomôžme stovke bojovníkov postaviť sa osudu

PR článok
PR článok
21.10. 2019 0:05
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Pohni srdcom

Tomáš sa narodil s detskou mozgovou obrnou. Pokiaľ ho rodičia vládali nosiť, chodil do školy. Dokonca sa naučil prejsť s barličkami. Tomášovi rodičia však zomreli. Dnes má 30 rokov a býva v domove sociálnych služieb.

Pohybuje sa už len na vozíku a takmer neprehovorí. Alebo Silvia, zdravá študentka gymnázia, túžiaca stať sa učiteľkou. Nádor na mozgu jej ale skrížil plány a dnes žije v domove sociálnych služieb 400 km od rodiny, ktorá sa už o ňu nemôže postarať.

Stačí jeden klik na www.pohnisrdcom.sk

To sú len dva zo stoviek príbehov, ktoré majú nádej na zlepšenie zdravotného stavu vďaka špeciálnej neurorehabilitácii v piešťanskom ADELI Medical Center. Bohužiaľ, naše poisťovne túto rehabilitáciu nehradia a pacienti žijúci v domovoch sociálnych služieb, o ktorých sa už rodina nevládze postarať, alebo choré deti v náhradných a profirodinách, si tak takúto účinnú terapiu nemôžu dovoliť. Nadácia ADELI preto odštartovala charitatívny projekt POHNI SRDCOM, ktorý už túto jeseň dáva šancu na zmenu všetkým, čo po nej túžia. Pridajte sa aj vy k ľuďom s dobrým srdcom a pomôžme spolu stovke bojovníkov vykročiť za krajším a najmä samostatnejším životom.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Pohni srdcom

Už 15 rokov neurorehabilitačné centrum v Piešťanoch zlepšuje kvalitu života nielen chorým, ale aj ich rodinám a najbližšiemu okoliu. Stovky detí tu vyslovili svoje prvé slová, nehybní pacienti po mozgových príhodách sa naučili vstať z kresla a obliecť si bez pomoci nohavice alebo opäť osloviť svoju dcéru či syna menom. Jedným slovom detaily, za ktorými stoja týždne driny a náročnej neurorehabilitácie.

ADELI Medical Center patrí k svetovým unikátom v liečbe a takisto v prístupe k ľuďom, trpiacim závažnými neurologickými a súvisiacimi pohybovými ťažkosťami. Viete si predstaviť, že by ste zvládli päť hodín cvičenia denne, 6 dní v týždni? Tak vyzerá účinná komplexná starostlivosť v ADELI - od rehabilitačného cvičenia, cez logopédiu, kyslíkovú terapiu, hydroterapiu, masáže, až po rozvoj kognitívnych funkcií.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Pohni srdcom

Mimoriadne účinnou terapiou je neurofyziologické cvičenie v špeciálnom ADELI obleku, podľa ktorého dostalo centrum aj svoj názov. Tento „skafander“ má pôvod v kozmickom výskume a jeho cieľom bolo zabrániť negatívnym dopadom stavu beztiaže na ľudský organizmus počas pobytu vo vesmíre. Dnes je z neho medicínska pomôcka, vďaka ktorej pacienti dokážu lepšie vnímať a pracovať so svojím telom. Takéto cvičenie je veľmi intenzívne. Prebieha za sprievodu dvoch terapeutov a asistenta po dobu približne dvoch hodín.

Pri liečbe veľmi pomáha aj takzvaná pavúčia sieť alebo spider. Trénuje sa na nej správne držanie tela a najmä uvedomenie si jeho polohy, čo býva pre ľudí s neurologickými poruchami nesmierne zložité. Niektorí pacienti pri cvičení rúk automaticky dvíhajú aj nohy, pretože to nevedia oddeliť. Vďaka spideru si dokážu uvedomiť rôzne časti svojho tela a cvičia vlastnou silou.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Pohni srdcom

Pacienti väčšinou absolvujú dvojtýždňové pobyty, ktoré sú však finančne veľmi náročné – hovoríme o tisícoch eur. Bohužiaľ, slovenské zdravotné poisťovne tento typ liečby nehradia, preto celá ťarcha leží na pleciach najbližšej rodiny a známych. Aj v tejto oblasti sa ADELI Medical Center prostredníctvom svojej Nadácie ADELI snaží pomáhať ešte viac.

Aktuálne sa Nadácia v rámci projektu POHNI SRDCOM zamerala na deti a dospelých, ktorí sa so svojím osudom musia vysporiadať úplne sami. Žijú v domovoch sociálnych služieb alebo v náhradných alebo profirodinách a hoci si ich stav vyžaduje intenzívnu neurorehabilitáciu, nevedia si ju finančne dovoliť. Až 100 takýto pacientov môže túto jeseň v ADELI zabojovať o svoje zdravie – stačí na to len minúta vášho času.

Prispejte priamo na stránke www.pohnisrdcom.sk ľubovoľnou čiastkou alebo pošlite darcovskú sms v hodnote 2 eurá v tvare DMS ADELI na číslo 877.Nie každý deň máme šancu zlepšiť niekomu život - prečo to nevyskúšať hneď teraz? Ďakujeme.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Pohni srdcom
Poslať emailom
Jedinečný rezort na Maledivách.

Dovolenka ako zo sna: Čo poviete na takúto hotelovú izbu?

Populárne články
Eva Pilarová

Eva Pilarová mesiac po náročnej operácii: Musím sa veľmi šetriť

S Michalom Kovalčíkom, členom kapely Indigo.

Peter Nagy: Ak o mne chcete niečo vedieť, v mojich piesňach je najväčší duševný striptíz

Zimný štadión v meste „Bílych andelov“ by potreboval investíciu na obnovu.

Je jedinou ženskou prezidentkou hokejového klubu na Slovensku: V Trnave sa snaží o zázrak

Herec Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger dorazil do televízie s mladou priateľkou: To je starostlivosť!

Jedinečný rezort na Maledivách.

Dovolenka ako zo sna: Čo poviete na takúto hotelovú izbu?

Vedeli ste

Boh nepozná budúcnosť?

Zobraziť viac