Vilmu (†101) a Jána (†64) Jamnických rozviedli v roku 1962. Paradoxné je, že presne o desať rokov nato Ján Jamnický za záhadných okolností umrel.

V lete 1972 sa liečil v Tatrách zo silného zápalu pľúc. Okrem choroby ho trápili depresie. V jeden letný deň sa vybral na túru. V izbe našla upratovačka tento odkaz: „Išiel som na Kriváň. Ak nevyjdem, som na Sedielku.“ Keď ho nebolo tri dni, zalarmovaná horská služba ho našla a zniesla na Jamské pleso, kde si ho prevzala sanitka a odviezla do popradskej nemocnice. Jeden zo záchranárov uviedol, že vedľa umelca sa našiel džús, do ktorého si nadrobil hrsť muchotrávok zelených. Napriek snahe zdravotníckeho personálu zomrel 4. augusta 1972. Príčina smrti ostala záhadou. Lekári nedokázali určiť, či ňou bolo podchladenie alebo pokus o dobrovoľný odchod zo sveta.

Ani po jeho smrti ho bývalá manželka Vilma neprestala milovať. Ján Jamnický údajne až po svojej smrti pochopil, že práve ona bola pre neho tá vyvolená. 

Milovala ho až za hrob. Celý príbeh lásky manželov Vilmy a Jána Jamnických nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od utorka 29. decembra 2020).

Ilustračná snímka

Je ZUZANA ČAPUTOVÁ módna ikona? Desať naj outfitov našej prezidentky v roku 2020

Populárne články
ŽIVOT 1951: Prvé pokusy s pestovaním citrusových kultúr u nás

Poklady z archívu: Neuveríte, čo exotické u nás chceli pestovať v roku 1951

Monika Beňová s partnerom Ľubošom v Starom Smokovci.

Pozrite ten luxus! MONIKA BEŇOVÁ si užíva partnerov apartmán v Tatrách

Janko sa stal principálom v divadle. Podnikanie mu, žiaľ, nevyšlo podľa predstáv, preto toto divadlo po 9 mesiacoch opustil.

Čo sa stalo? Kroner pôsobil ako rodený zabávač, v skutočnosti pred verejnosťou skrýval smútok

Legendárny český režisér zomrel 9. januára.

FRANTIŠEK FILIP (†90) podľahol koronavírusu. Zdrvený syn priznáva... Nakazil som ho ja!

Legenda českého filmu začínala ako baletka a choreografka. K vysnívanému herectvu sa dostala, hoci prijímacie skúšky na štúdium nespravila.

Od nečakaného odchodu legendy ubehlo už 17 rokov: Čo sa stalo so závetom Heleny Růžičkovej?

STANLEY MATTHEWS sa ako rytier správal na ihrisku i v živote.

Stanley Matthews bol prvý futbalista, ktorý sa mohol pýšiť titulom sir. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia