Príbehy

Osud nám to musel naznačiť niekoľkokrát, kým sme pochopili, že mu neutečieme

25.7. 2020 5:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Osud nám to musel naznačiť niekoľkokrát, kým sme pochopili, že mu neutečieme

25.7. 2020 5:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Prvý raz som ju zazrel počas prijímacích pohovorov na vysokú školu. Sedela predo mnou. Mal som dojem, že zakaždým, keď sa usmeje, celá miestnosť sa rozžiari.

Isto bola nervózna, však šlo o veľkú vec. Napriek tomu vyzerala byť pozitívne naladená, milá, uvoľnená. Vyžarovalo z nej niečo, čo som ešte nikdy u nikoho nevidel. Nevedel som z nej spustiť oči. Ktovie, možno preto som sa na tú vysokú školu nakoniec nedostal. Bol som presvedčený, že ju už nikdy neuvidím. Mýlil som sa. O rok som ju stretol na tom najnepravdepodobnejšom mieste.

Šiel som na štyri týždne na Island. Tá krajina ma lákala už od detstva. Keď som si konečne brigádami zarobil dosť peňazí, bola to jasná voľba. Túlajúc sa krajinou som narazil na zaujímavý kopec a musel som ho ísť prebádať. Vyšiel som na vrchol a na môj údiv som zistil, že tam niekto sedí a pozerá sa do diaľky. Málokedy som na svojich púťach po islandskej prírode niekoho stretol. Keď som pochopil, kto to je, onemel som. Celý kopec sa rozžiaril ako kedysi trieda na fakulte. Sedeli sme tam spolu ešte dve hodiny a rozprávali sa. Cítil som sa pri nej, akoby sme sa poznali celý život. Potom sme sa objali a rozlúčili.

Dodnes nerozumiem, prečo sme si nevymenili čísla, prečo sme sa nedohodli na ďalšom stretnutí. Oplakával som to celý zvyšok dovolenky. A ešte aj dlho po nej. Prešlo ďalších osem rokov môjho života. Šiel som na narodeninovú oslavu najlepšieho kamaráta. Pohľad mi takmer ihneď padol na ňu. V tom dave ľudí bola jediná s takým očarujúcim a dokonalým úsmevom. Kým som na ňu hľadel, kamarát mi povedal, že je to jeho sesternica. Zatmelo sa mi pred očami. Celý ten čas bola tak blízko, s kamarátom sme sa stretávali často, a predsa nedosiahnuteľná. Stretli sme sa inde, inak a ani raz nepočuli, čo sa nám osud snaží povedať. Tentoraz som si už príležitosť nenechal ujsť. Neviem si bez nej predstaviť už ani jediný deň života. Príliš veľa sme ich premárnili...

 

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
PRESTAŇTE NÁM KOMÁROM S TÝM REPELENTOM KONEČNE PIŤ KRV

Prinášame tie najlepšie vtipy z týždenníka ŽIVOT :)

Herec Pierce Brosnan s manželkou Cassandra Harris.

Prišiel o manželku aj dcéru: Život sa s predstaviteľom Jamesa Bonda nemaznal

Lucia Ďuriš Nicholsonová je slovenská liberálna politička a bývalá novinárka, v súčasnosti poslankyňa Európskeho parlamentu zvolená za stranu Sloboda a Solidarita, členka frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov.

TOTO by sme nečakali: LUCIA ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ radikálne zmenila účes! (FOTO)

Vynikal vo viacerých oblastiach, no napokon vyhralo divadlo.

Džentlmen FRANTIŠEK KOVÁR: Kolegyne o ňom tvrdia, že patrí k najúctivejším mužom v súbore

Ilustračná snímka

Hnev voči bratovi mi nedovolil sa sním rozlúčiť. On však nezavrel oči, kým som mu neodpustil...

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia