Dievčine, ktorá sa narodila so zriedkavým ochorením, v dôsledku ktorého jej ruka nabrala gigantické rozmery, ľudia odkazujú, aby si ju dala amputovať.

Osemnásťročnej Olivii Klopchin zo Springfieldu v americkom štáte Vermont diagnostikovali cievnu malformáciu vo veku dvoch mesiacov. Jej rodina si vtedy všimla modrinu na vnútornej strane lakťa, ktorá tam bola od narodenia. Cievna malformácia je abnormálny vývoj krvných ciev, ktorý môže spôsobiť zmenu farby alebo výčnelky v postihnutej oblasti. V prípade Olivie to viedlo k tomu, že jej rameno a ruka sa extrémne zväčšili a koža sa mierne sfarbila.

Hoci vždy priťahovala pohľady a z času na čas trpí bolestivým zrážaním krvi, komentáre na TikToku, kde má 250 000 sledovateľov, ju dorazili. Tí najtrúfalejší jej radili, aby si ruku amputovala - napriek tomu, že je plne funkčná. Olivia však nad tým nikdy ani len neuvažovala. "Samozrejme, ľudia na mňa pozerali, ale už v mladom veku som pochopila, že som iná, že ľudia budú pozerať a že s tým nemôžem nič robiť," cituje dievčinu portál Need To Know. "Pri cievnych malformáciách to bolí, pretože sa nám tvoria krvné zrazeniny a krvné zrazeniny vznikajú z toho, že žily nemajú okolo seba svalovú stenu, takže naše žily sa rozširujú a krv nemôže ľahko prúdiť, takže sa zrazí a krvné zrazeniny môžu byť veľmi, veľmi bolestivé," opisuje Olivia. "Našťastie sa mi nestávajú tak často ako mnohým iným ľuďom s cievnymi malformáciami, ktorých poznám."

Olivia napriek indispozícii mohla športovať či stretávať sa s priateľmi. Na ich zvedavé otázky vždy odpovedá ochotne a otvorene. "Som naozaj vďačná za to, že mi ruka nepriniesla do života žiadne nevýhody. Mohla by som bolesť považovať za nevýhodu, ale rozhodla som sa tak neurobiť," dodala hrdinsky.

AKO VYZERÁ OLIVIINA RUKA, SI POZRITE V GALÉRII...
Diskusia