Oldo Hlaváček (86) sa uplatnil aj ako scenárista, zabávač a rozprávač vtipov. Pred rokmi vari ani nebolo televíznej zábavy, v ktorej by nebol účinkoval Oldo Hlaváček a jeho nebohý kolega Ivan Krajíček (†57).

„Celá spolupráca s Ivanom vznikla tak, že nás raz zavolali do rozhlasu urobiť nejakú scénku na verejnej nahrávke. A vtedy sme si povedali, že by to mohlo pokračovať. Vymysleli sme si Rozprávanie uja Hlaváčka s ujom Krajíčkom v hostinci Pod gaštanom a robili sme to pre rozhlas. Odjakživa som písal. Ivan asi dva roky nevedel, že scenáre robím ja. Bavilo ma, keď sme prišli na nahrávku a Ivan sa jedoval, že ktorý hlupák píše tie texty, že sú to kraviny. Priznal som sa po čase a potom sme písali spolu. Vystupovali sme nielen v rozhlase a televízii, ale s estrádnymi programami sme chodili po celom Slovensku. Boli úspešné, aj tisíc repríz sme mali.“

Oldova popularita bola v tom období tak obrovská, že v kaviarni nemohol dopiť kávu bez toho, aby si k nemu neprisadali ďalší a nenútili ho vypiť si s nimi pohárik. „Úspech som si užil a koľko listov som dostával! Nemali sme to doma kam dávať, plné škatule toho boli. Potom urobili v televízii listové oddelenie a ja som v každej relácii hovoril, aby mi nepísali na súkromnú adresu, ale do televízie,“ priznal so smiechom. „Vtedy som bol aj s Ivanom Krajíčkom v televízii od rána do večera a od večera do rána. Zábavné relácie, v ktorých som účinkoval, neskôr zrušili. Teraz sa vyrábajú všelijaké programy, ja v nich však nie som. Tých, ktorí ich vyrábajú, volám ‚pripravovači programov‘ a tí už takéhoto starého deda, ako som ja, nepotrebujú,“ skonštatoval umelec pre Život v roku 2016.

Za list mame skončil vo väzení. Kto najviac podržal obľúbeného herca Olda Hlaváčka, keď vyšiel spoza mreží? Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 3. decembra 2020).

Ilustračná snímka

Je ZUZANA ČAPUTOVÁ módna ikona? Desať naj outfitov našej prezidentky v roku 2020

Populárne články
Ilustračná snímka

Sklenaříková odložila modeling bokom: Za tento rozprávkový hotel získala ocenenie

Je takmer zázrak, že také obrovské dielo, ako je hlavný oltár z horľavého a škodcami ľahko napadnuteľného dreva, prežil na svojom mieste takmer päť storočí. Kostol pritom niekoľkokrát horel. Oltár vážne poškodila iba červotoč, napriek tomu sa zachoval v plnej kráse.

Klenot klenotov: Bazilika sv. Jakuba ukrýva jednu z našich najcennejších historických pamiatok

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 22. do 28. januára?

Brian Austin Green

Na Megan Fox rýchlo zabudol: BRIAN AUSTIN GREEN randí s touto kráskou

Donald Trump

Trump sa Bidenovej inaugurácie nezúčastnil, v Oválnej pracovni mu však nechal list

Pach chlóru svedčí o čistej vode v bazéne. Je to pravda?

Pach chlóru svedčí o čistej vode v bazéne. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia