Príbehy

V noci ju zobudil zvláštny zvuk, keď prechádzala po byte, zmeravela od hôzy. Okamžite to vyhodila!

5.12. 2018 19:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

V noci ju zobudil zvláštny zvuk, keď prechádzala po byte, zmeravela od hôzy. Okamžite to vyhodila!

5.12. 2018 19:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Vravíme si, sú to len predmety. No čo ak ožijú?

Milujem exotické výrobky. Už od detstva som ich zbierala. Otec je novinár, z každej krajiny, ktorú navštívil, mi priniesol nejaký pekný kus. Jeho cestopisné dobrodružstvá pribúdali, moja zbierka sa rozrastala. Neskôr som k nej začala pridávať vlastné kúsky z mojich ciest. Vášeň spoznávať nové kultúry a krajiny sa preniesla z otca na mňa. A niet krajšej spomienky, ako mať doma napríklad krásnu africkú sošku. Človek ju vezme do ruky a má pocit, že je kdesi v Mozambiku.

Z Afriky som si však nepriniesla iba drevenú plastiku, ale aj masku. Krásnu, no zároveň tajomnú tvár neznámeho vyrezávanú z dreva. Zavesila som si ju do obývačky. A vtedy sa to začalo...

Spočiatku to bolo nenápadné a nechcela som si to pripustiť. Šlo len o akési dunenie v noci. Pripisovala som to zvukom z ulice, v dome, vodovodným trúbkam a podobne. Bol to akoby dutý tichý hlboký zvuk bubnov. Po čase sa k nemu začalo pridávať škriabanie. Akoby niekto prechádzal nechtami po nábytku. Stále sa mi nechcelo veriť, že sa niečo deje. Rozmýšľala som, čo to len môžu susedia nad nami robiť. Či si nekúpili mačku, ktorá škriabe pazúrmi o podlahu a podobne. Nakoniec sa však stalo niečo, čo ma prinútilo masku ihneď vyhodiť. Pochopila som, že všetky tie zvláštne veci idú z nej.

Raz v noci som sa šla napiť vody do kuchyne. Prechádzala som cez obývačku a ani neviem prečo, niečo ma prinútilo pozrieť sa práve na visiacu masku. Bolo na nej niečo iné. Najskôr som nevedela čo. Potom som pochopila. Dovtedy zatvorené oči na drevenej siluete tváre boli otvorené a pozerali sa na mňa. Od ľaku som až spadla. Utekala som do spálne a čakala, kým sa rozvidnie. Ráno boli oči stále otvorené. A hoci to bolo krásne a majstrovské dielo, zabalila som ho do deky a vyhodila. Nedokázala som sa naň už pozerať ani chvíľu.

Poslať emailom
Diskusia ()
Ilustračná snímka

Bývanie budúcnosti? Podobnosť týchto stavieb s logami známych spoločností nie je náhodná

Populárne články
Mária Kráľovičová

Herečka MÁRIA KRÁĽOVIČOVÁ prezradila, ktorí herci jej kľačali pri nohách: Srdce dala inému

Petra Vajdová

Talentovanej herečke svitá na lepšie časy: Prevzala predstavenie po Monike Potokárovej

Elena Suchá-Sojáková sa celý život venovala tvorbe etikiet a obalov.

Výtvarníčka spod Tatier vystavovala namiesto galérií v obchodoch, venovala sa etiketám a obalom

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa vzdajú svojej úlohy v kráľovskej rodine. Začnú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými.

Princ Harry a Meghan sklamali kráľovskú rodinu. Čo je za ich rozhodnutím?

Záchranári nesú telo obete pádu lietadla v Teheráne. Haváriu lietadla ukrajinských aerolínií so 180 ľuďmi na palube, ktoré sa v stredu zrútilo v iránskej metropole Teherán, nikto neprežil.

Pripravení na krízu? Ako môže konflikt v Iráne ovplyvniť životy Slovákov

Ilustračná snímka

Vylučujú metán všetky bylinožravce?

Zobraziť viac
Diskusia