Veronika a Michael Dvornickí sú mladí rodičia synčeka Olivera. Vlani mali svadbu, konala sa v nemocnici na ARO pri Veronikinej posteli. Hoci jej stav vyzeral beznádejne, DNES UŽ JE DOMA so svojím manželom a dieťaťom.

Keď vchádzame do bytu v Ivanke pri Dunaji, už od dverí na nás svieti Veronikin úsmev. Mladá žena s krátkymi kučerami, ktoré nedávno vystriedali jej dlhé vlasy, na nás prehovorí pevným hlasom. A hoci sa rozprávame takmer hodinu, vydrží hovoriť a udrží sa v polovičnom ľahu na vozíku. Ľavou rukou hýbe pomerne dobre, pravou je to zatiaľ slabšie.

Onedlho ju čaká kontrola kanyly v krku, ktorú zatiaľ stále má, hoci už dokáže bez väčších problémov dýchať i rozprávať. Ešte vlani nič z toho nebolo samozrejmé. Veronika bola pripojená na umelú pľúcnu ventiláciu, iba ležala, nemohla sa hýbať ani hovoriť. Z nemocnice šla rovno na rehabilitačný pobyt v piešťanskom centre Adeli, stihli ho s Michaelom absolvovať ešte do začiatku pandémie koronavírusu.

„Tam ma skutočne posunuli vpred. Veľmi som sa však tešila domov. Konečne sa môžem dobre vyspať. V nemocnici sa to veľmi nedalo, na ARO bol hluk, počula som zvuky, pípali prístroje. Aj môj ventilátor bol dosť hlučný, a keď sa také zvuky zmiešajú so strachom, je po spánku,“ hovorí Veronika.

Dodnes je veľmi vďačná personálu ARO v Univerzitnej nemocnici v Ružinove, ktorý sa o ňu dlhé mesiace po nehode staral. „Moja vďaka patrí všetkým od upratovačiek, sanitárov, sestričiek až po lekárov a predavačku v bufete, odkiaľ mi nosili kávu. Vy všetci ste boli súčasť mojej rodiny, či už chcete, alebo nie. Nikoho nebudem menovať, pretože to nie je slušné. Verte však, že každého z vás si pamätám po mene. Vaša práca je nedocenená, to, čo robíte, by si zaslúžilo Nobelovu cenu a ruky vám bozkávať. Nie každý deň bol ružový, ale vďaka vám to bolo znesiteľné,“ napísala im dojímavé poďakovanie.

A hoci sa nevracia v mysli k obdobiu, ktoré strávila ležiac napojená na prístrojoch bez možnosti pohnúť sa či prehovoriť, predsa len povie: „To si nevie predstaviť nikto, kto to nezažil. A ja naozaj nikomu neželám, aby to zažil. Nikomu na svete.“

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Populárne články
Veronika Remišová: Ministerka pre investície a rozvoj

Veronike Remišovej hekli počítač aj telefón: Na záškodnícke akcie je vraj zvyknutá

Život dobrodružného námorníka na pustom ostrove bol prvé mesiace ťažký.

Skutočný Robinson: Vyriekol želanie, ktoré sa mu splnilo, a strávil štyri roky osamote

Paris Hilton

Veľký trapas PARIS HILTON: Čím si rozhnevala priateľov?

Ilustračná snímka

Tak na toto nie sme zvyknutí: Prezidentka prekvapila nezvyčajným outfitom

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia