Pochádza zo známej umeleckej rodiny. Jeho matka, slávna operná speváčka Mária Kišonová-Hubová (†89), ho už od detstva zoznamovala so svetom opery a otec, zaslúžilý umelec, riaditeľ Činohry SND a docent na VŠMU Mikuláš Huba (†67), mu umožnil nahliadnuť za oponu divadelných predstavení.

O tom, že Martin Huba sa stal napokon hercom, rozhodlo práve to, do akej rodiny sa narodil. Nemal však ustlané na ružiach a pre známe priezvisko musel širokej verejnosti dvakrát toľko dokazovať, že má na umeleckú profesiu.

Prísni rodičia Martina od hereckej kariéry neodhovárali, no podľa jeho slov sa ustavične báli, že sa ukáže, aký je netalentovaný. Ako hovorí jedna známa príhoda, hneď po umelcovej prvej premiére mu otec povedal, nech sa rozhodne študovať niečo iné, že ho ešte uživí… Hoci by sa mohlo zdať, že po skončení školy mu rodina v kariére na doskách SND, kde otec pôsobil ako činoherný šéf, podá pomocnú ruku, nestalo sa to. „Nebolo ani pomyslenia, že by som bol ostal v Bratislave a už vôbec v SND, hoci mojim ročníkovým kamarátom sa to podarilo, mňa odvelili. Dostal som sa do Košíc.“ Nanešťastie, vážne tam ochorel.

FOTOGRAFIE HERECKEJ LEGENDY NÁJDETE V GALÉRII

Po vyše dvoch rokoch hospitalizácií v nemocniciach prišla v roku 1968 ponuka od Divadla na korze. „To považujem za osudový moment vo svojej kariére. Stretol som sa tam s ľuďmi, s ktorými som si porozumel, ako Vlado Strnisko, Maroš Porubjak, Peter Mikulík a Miloš Pietor a zlatých kolegov ako Stano Dančiak, Marián Labuda, Ľubo Gregor, Paľko Mikulík, Zorka Kolínska, Zita Furková a ďalší. Vďaka tomuto divadlu sme prežili základný pocit istoty na javisku, a keby som nebol vážne ochorel, nikdy by som sa tam nebol ocitol.“

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Lucia Ďuriš Nicholsonová je slovenská liberálna politička a bývalá novinárka, v súčasnosti poslankyňa Európskeho parlamentu zvolená za stranu Sloboda a Solidarita, členka frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov.

TOTO by sme nečakali: LUCIA ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ radikálne zmenila účes! (FOTO)

Vynikal vo viacerých oblastiach, no napokon vyhralo divadlo.

Džentlmen FRANTIŠEK KOVÁR: Kolegyne o ňom tvrdia, že patrí k najúctivejším mužom v súbore

Ilustračná snímka

Hnev voči bratovi mi nedovolil sa sním rozlúčiť. On však nezavrel oči, kým som mu neodpustil...

Dcéra Cindy Crawford, modelka Kaia Gerber.

Radšej veselé ozdoby: Dcéra CINDY CRAWFORD zvolila na nechty poriadny gýč!

VOJTĚCH (VOJTA) KOTEK, herec

Prišiel o skvelú pracovnú príležitosť: Herec VOJTA KOTEK skončil v nemocnici

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia