Koronavírus stopol aj zhotovovanie triednych fotografií na konci školského roka, ktoré si ako dospelí s nostalgiou prezeráme v albume. Taliansky manažér GUIDO ANDREA LONGHITANO (52), ktorý si zamiloval Slovensko, však našiel riešenie.

Dnes riaditeľ dvoch výrobných spoločností v Poprade k nám prišiel v roku 2002. „Objavil som Slovensko, o ktorom som veľa nevedel. Po krátkom čase som zistil, že je to krajina s hlbokými rodinnými hodnotami a so silným pracovným nasadením.“ Rodák z Ligúrie, z oblasti zelených kopcov a krásneho mora, pôsobil ako vyštudovaný právnik v Janove, Londýne a americkom Sacramente, aby napokon zúročil svoje pracovné schopnosti na Slovensku.

Hasič v Amerike

Už ako 13-ročný si zaobstaral svoj prvý fotoaparát. „Spočiatku som fotografoval len tak pre radosť. Časom sa však moja vášeň zmenila na snahu prispievať spoločenstvám, v ktorých som žil a žijem. Bol som napríklad dobrovoľníkom záchrannej zdravotnej služby v Taliansku a dobrovoľným hasičom počas pobytu v Kalifornii. Prispieval som svojou prácou dobrovoľníka, ale zároveň som fotografiou dokumentoval ich každodenné nasadenie a odhodlanie pomáhať ľuďom.“

V tejto záľube pokračuje aj na Slovensku. „Mojou vášňou je prezentovať prostredníctvom fotografie to, čo nás obklopuje, hlavne ľudí a ich aktivity. Projekty si vyberám a vytváram sám.“ Napríklad slovenské tradície a kultúra ho zaujali natoľko, že vytvoril a vydal knihu fotografií o medzinárodnom folklórnom festivale, ktorý sa každoročne koná vo Východnej. Dôverou ho poctili aj naše bezpečnostné zložky. Mohol byť prítomný pri zákrokoch takzvaných kukláčov, aby fotograficky zdokumentoval ich prácu.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

„Vydal som dve reportážne knihy, jedinečné nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Mojou snahou bolo prelomiť bariéru a zdokumentovať prácu i nasadenie hasičov a policajtov. Dal som si záležať aj na tom, aby išlo o také vyhotovenie, ktoré doteraz nebolo prezentované. V mojom srdci navždy zostane aj výstava portrétov slovenských hasičov v životnej veľkosti, prostredníctvom ktorých som ich mohol hrdo ukázať na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave počas šiestich mesiacov cestujúcim Slovákom aj zahraničným turistom z celého sveta.“

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Ilustračná snímka

Veštila som a moje predpovede sa plnili. No stalo sa čosi nevysvetliteľné

Tereza Mašková

Víťazka Superstar si splnila sen: TEREZA MAŠKOVÁ nahrala titulnú pieseň k novej rozprávke

Podnik, kde sa ženil predseda poslaneckého klubu za OĽANO MICHAL ŠIPOŠ, sa na sociálnej sieti pochválil, akí prominentní hostia sa u nich zabávali. Politikom však urobil medvediu službu – bavili sa bez rúšok.

Ruka hore, rúška dole: Poznáme detaily zo svadieb známych politikov

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia