Kamila Magálová (70) ako dieťa odchodom otca od rodiny veľmi trpela, predsa len v tom čase nebolo zvykom, že by sa manželstvá rozvádzali.

Spolužiaci aj učitelia jej to dávali často pocítiť. „Asi vo štvrtej ľudovej sa nás učiteľka opýtala, čím by sme chceli byť. A keďže som rada recitovala, imitovala učiteľov, povedala som, že by som možno chcela byť herečka. Odvtedy ma učitelia vyvolávali spôsobom: Herečka, poď k tabuli! Dosť som tým trpela. Vo vyšších ročníkoch som si potom povedala, že ja sa tou herečkou musím stať, aby som im dokázala, že na to mám.“

Po maturite a úspešných prijímačkách na VŠMU jej skúšky v prvom ročníku vysokej školy opäť skomplikovalo súkromie. Ako osemnásťročná náhle prišla o mamu, ktorú lekári liečili na zlú diagnózu. Rodina ju deň po Vianociach prišla do nemocnice navštíviť, ale už bolo neskoro. „Rozhodla som sa ísť za pánom profesorom Zacharom a povedať mu, že nemôžem robiť ročníkové skúšky, lebo mi zomrela mamička. On mi na to povedal: Dieťa moje, ak dokončíš túto školu a budeš herečka, budeš mať počas kariéry ešte mnoho takých udalostí, preto sa to budeš musieť naučiť preklenúť a hrať.“ Kamila si jeho slová vzala k srdcu. Akékoľvek trápenie jej prišlo do života, hrať neprestala a navyše svojimi problémami nikoho nezaťažovala.

Herečka Kamila Magálová posilnená ranami osudu vždy dokáže nájsť silu začať odznova. Čo si neustále kladie za vinu? Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 12. novembra 2020).

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Turbulentné obdobie prekonali. Vzťah herečky Hany Gregorovej a jej partnera funguje.

Útek z Prahy aj s milencom: Gregorová predáva luxusnú vilu po Brzobohatom. Kde našla útočisko?

Alexander Daško s husľami, ktoré mu otvorili cestu do veľkého sveta.

Ohnivé husle: Z rómskej osady to Alexander Daško dotiahol až medzi umelecké celebrity

Ilustračná snímka

Nebudeš šťastná! Kamarátkina babka ma varovala, no ja som ju vysmiala. Teraz plačem

Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu

VOJVODKYNI CAMILLE sa na sociálnej sieti ušli urážky: Čo jej ľudia nevedia odpustiť?

Agáta Prachařová a Jakub Prachař

HANYCHOVÁ A PRACHAŘ sú oficiálne rozvedení: Reakcia Agáty hovorí za všetko

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia