Spôsobovali ošiaľ

V porovnaní so svojím bratom mal tretí následník na trón princ George (7) v prvých troch rokoch oveľa rušnejší spoločenský život. Veď posúďte sami. Už ako dvojročný v Kensigtonskom paláci spolu so svojimi rodičmi prijal vzácnu návštevu, vtedajšieho amerického prezidenta Baracka Obamu a jeho manželku Michelle. Keďže už absolvoval večerný kúpeľ a pripravoval sa na spánok, mohol si s prvým mužom Ameriky potriasť rukou v pyžame a župane. Pri tejto príležitosti sa mu poďakoval aj za darček, ktorý z Ameriky dostal pri narodení, išlo o hojdacieho koníka. George svojím 36-dolárovým županom spôsobil vo svete módy doslova ošiaľ. Značka My 1st Years zaznamenala nárast tržieb o 750 percent. Obyvatelia Spojeného kráľovstva a hlavne Američania chceli svojich synov obliekať do presne takého istého župana.

Do troch rokoch stihol prvorodený syn Williama a Kate absolvovať zahraničné cesty na Nový Zéland či do Kanady. Podobne aj druhorodené dieťa, princezná Charlotte mala iba šestnásť mesiacov, keď absolvovala už tretie verejné vystúpenie. Do Kanady na royal tour cestovala aj s odretým kolenom a uchvátila celú krajinu, keď začala vznešene mávať. Aj ona, tak ako jej starší brat, nechtiac diktovala módne trendy. Mala iba štyri mesiace, keď vďaka nej pribudlo do domácej ekonomiky 150 miliónov dolárov. Podľa webu Thecelebritycastle spôsobila krátko po narodení takzvaný Charlotte efekt. Fanúšikovia kráľovskej rodiny kupovali okrem iného zavinovačku, do akej ju zavinuli po pôrode, či retro kočík, v akom ju viezli na krst.

Je dominantná

Charlotte začala navštevovať materskú školu už ako dvaapolročná, v prípade Louisa nie je isté, kedy nastúpi do predškolského zariadenia. Cestu do škôlky, tak ako ostatným deťom na celom svete, mu zahatal kovid. Aktuálne sa preháňa so svojimi súrodencami po záhrade v Anmer Hall, kde sa rodina zdržiava počas pandémie. Ide o vidiecke sídlo z 18. storočia nachádzajúce sa v anglickom Norfolku, ktoré William a Kate dostali od kráľovnej ako svadobný dar.

CHARLOTTE mala problém pokojne sedieť počas predstavenia. LOUIS naopak, pozorne sledoval, čo sa deje na javisku.
Zdroj: WPA Pool

Svet vie málo aj o jeho povahových vlastnostiach, isté je však jedno, vraj má rád pohyb a je temperamentný, podobne, ako jeho dvaja starší súrodenci. Na porovnanie, princeznú Charlotte (5) pozná verejnosť ako smelé a dominantné dieťa, ktoré má líderské schopnosti. V záhrade najradšej objavuje pavúky a pri jedálenskom stole dáva prednosť cestovinovým jedlám či olivám. Od mala, podobne ako jej prastará matka kráľovná Alžbeta II., prejavuje lásku koňom. George, ktorý raz pravdepodobne bude kráľom, je naopak plachý, introvertný a veľmi mu prekáža pozornosť ľudí.

Článok pokračuje na následujúcej strane

Diskusia