Príbehy

Náhoda alebo anjel? Stačilo málo a s kamarátom by sme hrali karty v nebi. Čo zvrátilo môj osud?

27.2. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Náhoda alebo anjel? Stačilo málo a s kamarátom by sme hrali karty v nebi. Čo zvrátilo môj osud?

27.2. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Hneď ráno samé prešľapy. To bude deň na figu, pomyslel som si. A veru aj bol.

Ráno sa mi začala lepiť smola na päty. Nie doslova... Pri holení som žiletkou zachytil akúsi vyrážku a tiekla mi krv. Zdržalo ma to. Prelepil som si to a pobral sa do kuchyne. Voňali tam raňajky. Nemohol som si ich užiť, musel som sa ponáhľať. Nechtiac som drgol do stola a zo šálky vyprskla káva. „Pokrstil“ som čistý obrus. Žena len stisla pery, pokrútila hlavou a mlčala.

Raňajky som zhltol, hoci v bruchu sa mi chystala nejaká búrka. Uvažoval som, že si ešte odskočím. No motorový vláčik, ktorým už takmer dvanásť rokov dochádzam do práce, nepočká. A chýbal by som kamarátom, s ktorými mastíme karty. Hodil som teda na seba vetrovku a vyštartoval. Asi v polovici cesty som zistil, že všetky doklady zostali v saku. Ani do roboty sa nedostanem. Zvrtol som sa a trielil späť. Nepokojné brucho ma ešte viac poháňalo. Zrejme sa ozvala včerajšia zabíjačka... Vletel som do chodby, potom do tej malej miestnosti. Keď sa brucho upokojilo, pozrel som sa na hodinky. Nemám šancu chytiť vlak. Napriek tomu som sa vybral na stanicu. Bol som asi v polovici cesty, keď som ho videl odchádzať. Zahrešil som a premýšľal, ako sa dostať do práce. Mobily sme ešte nemali, nemohol som ani šéfovi zavolať. Išiel som na výpadovku pokúsiť sa o stop. Podarilo sa. Prešli sme niekoľko kilometrov a uviazli v kolóne pred priechodom cez železničné priecestie. Havária.

„Môjmu“ motoráčiku skrížila cestu na železničnom priecestí naložená tatrovka. Podvečer som sa dozvedel, že s Michalom, jedným z kartárskej štvorice, si už nikdy nezahrám karty a ďalší dvaja sú ťažko zranení. Ja žijem, tak som sa išiel do kostola pomodliť. Pánovi dekanovi som porozprával, čo sa mi stalo. Povedal, aby som sa poďakoval svojmu anjelovi. Vraj to on ma hneď ráno zdržiaval a robil mi prekážky, aby som vláčik zmeškal. A ja som si myslel, že to bola náhoda.

Diskusia