Keby sa na tohtoročnej súťaži krásy udeľoval titul Miss popoluška, hlavu Kristíny Víglaskej by zrejme zdobila ďalšia korunka. Jej príbeh dokazuje, že aj keď vám život nerozdá tie najsilnejšie karty, nič v ňom nie je nemožné.

Môj vzťah s aktuálnou druhou vicemiss Slovenska je zhodou náhod tak trocha osobný. S maminou a so sestrou Dominikou kedysi bývala hneď vo vedľajšom paneláku na zvolenskom sídlisku. Naháňali sa s mojimi deťmi po ihrisku, kde už dnes parkujú autá, a malá Kika rozosievala dobrú náladu tým, že sa neustále škerila a usmievala na celý svet. Presne takto si ju pamätám až do chvíle, keď sa naše cesty na dlhší čas rozdelili.

Víglaskí sa odsťahovali, neskôr aj ja a ubehlo možno pätnásť rokov, kým som meno medzičasom už krásnej mladej dámy zachytil v súťaži Miss Slovensko. Keď postúpila do 12-členného finále, zbystril som pozornosť, a hoci nepatrím medzi fanúšikov podobných prehliadok ženskej krásy, v tomto prípade som rád urobil výnimku. Za Kristíniným úspechom totiž stojí niečo oveľa silnejšie než tvár princeznej a postava modelky.

FOTOGRAFIE KRISTÍNY NIELEN V PÓZE MODELKY NÁJDETE V GALÉRII

Predčasná dospelosť

Mama ostala s dcérami sama a spočiatku to vôbec nemala jednoduché. Potom ako odišla za prácou do zahraničia a nemohla zobrať dcéry so sebou, ostala už plnoletá Kristína so staršou sestrou Dominikou na Slovensku. Museli gazdovať samy, spoločne však situáciu zvládli. Kristína sa pomerne skoro osamostatnila a úspešne dokončila Športové gymnázium v Banskej Bystrici, kde vynikala v atletike (najmä vo viacboji) a obohatila svoju zbierku o množstvo diplomov a medailí. S cieľom nabrať nové skúsenosti a odľahčiť maminu, ktorá ju počas štúdií na diaľku finančne podporovala, odišla na dva mesiace na Malorku. V jednom z dovolenkových stredísk tam pracovala ako hosteska, čašníčka, a keď si ju všimol jeden z hostí, dostala šancu aj na predvádzacom móle.

V duchu hesla za skúšku nič nedáš poslala žiadosť na vysokú školu v holandskom Haagu na odbor medzinárodná komunikácia, kam ju prijali na základe maturitných výsledkov. Keď tam prišla na úvodný zoznamovací týždeň, pripadala si ako Alica v ríši divov. „V spodnej časti reštaurácie a obchody, obrovská budova – pre mňa celkom iný svet. Keďže som tam nikoho nepoznala, spočiatku som sa cítila trocha stratená, ale rýchlo som si našla kamarátky. V triede nás bolo 28 a stretli sa tam študenti prakticky z celého sveta. So všadeprítomnou angličtinou to bol pre mňa aj kultúrny šok, lebo vtedy som ju ešte nemala na takej dobrej úrovni,“ dodáva.

Vzhľadom na náročnosť štúdia sa prvý rok musela venovať čisto škole, zúčastňovala sa na seminároch, prezentáciách, pripravovala rôzne návrhy projektov. Príchod koronavírusu a opätovná prihláška na súťaž Miss Slovensko, na ktorej sa zúčastnila už predchádzajúci rok a prebojovala sa do semifinále, však jej študentské plány minimálne načas zmenili.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

V luxusnej vile nakrúcali bondovku Nikdy nehovor nikdy so Seanom Connerym.

Waaau! Bondova vila je na predaj. Ten výhľad vás chytí za srdce

Populárne články
Po vstupe do politiky bola INDIRA GÁNDHÍOVÁ veľmi obľúbená.

Železná lady Indie: Jeden z vrahov INDIRY GÁNDHÍOVEJ bol jej obľúbencom

Biely domček je osadený v skale.

Za života v Nebi: Banícke domčeky ako investícia srdca, ktorá mala zmysel

V luxusnej vile nakrúcali bondovku Nikdy nehovor nikdy so Seanom Connerym.

Waaau! Bondova vila je na predaj. Ten výhľad vás chytí za srdce

Ilustračná snímka

Stop hazardu so zdravím: Iniciatíva žiada dostatok zdrojov pre zdravotníctvo

V manželstve s Michalom Kubovčíkom nechýba humor.

Opäť tehotná! Herečka ZUZANA KUBOVČÍKOVÁ ŠEBOVÁ nosí pod srdcom bábätko

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia