Keď môže, zájde do Tatier každý deň. Srdcovou záležitosťou Popradčana Erika Ševčíka je ich západná časť. Tam totiž najskôr pozoroval kamzíky, neskôr svište a teraz chodí za medveďmi.

Ani Štrbské pleso, ani Tatranská Lomnica a dokonca ani Hrebienok nie sú cieľom, keď sa Erik Ševčík vydá do slovenských veľhôr. Niekdajší inštruktor lyžovania má Tatry v nohách a už aj v oku. Preto vie, že v doline Bieleho plesa nájde skutočný pokoj. A tak tam doslova po troške vodí celý svet.

S turistami varia halušky

Scestovaný Tatranec vzbudil záujem aj v Spojenom kráľovstve. Spoločnosť Luxury Travel Guide, vydávajúca medzinárodné turistické katalógy, tam každoročne udeľuje ceny v oblasti turizmu. Aj Erik si pred dvoma rokmi jednu odniesol – získal európske ocenenie pre najlepšiu incomingovú cestovnú kanceláriu na Slovensku, čiže takú, ktorá k nám vodí najviac turistov zo zahraničia.

„Samozrejme, každé ocenenie poteší. Ale nespolieham sa na to. Dôležití sú spokojní klienti,“ vraví skromne podnikateľ, ktorý má v ponuke pre záujemcov najmä adrenalín i dobrodružstvo. To však neznamená, že Číňanov, ktorí s obľubou chodia po pamiatkach UNESCO, nevezme do Levoče, na Spišský hrad či do Dobšinskej ľadovej jaskyne. „Pred viac ako desiatimi rokmi som pracoval pre anglické cestovné kancelárie, ktoré vozili zahraničných návštevníkov k nám.

˃˃˃ Fotografie dobrodružného života Tatrančana nájdete v galérii. ˂˂˂

Vtedy sme cestovali po strednej Európe. Keď som im rozprával, čo všetko by mohli zažiť a vidieť u nás, začali sa o to zaujímať. Popritom som urobil zopár itinerárov pre jednotlivcov a postupne pribúdali ďalší, až som si otvoril vlastnú cestovnú agentúru. Keďže som aktívny, čo sa týka športu, chcel som priniesť i niečo nové. Preto som sa zameral aj na aktívnu dovolenku,“ zalovil v pamäti.

Začiatok bol vraj náročný. Prvé štyri roky s manželkou ledva vyžili z jedného platu. „Najskôr som mal asi sto klientov za sezónu. Ani dnes nejdem po kvantite. Ročne sprevádzam zhruba dvesto ľudí, no vodím ich na miesta, o ktorých mi vypisujú ešte dlho po návrate domov. Napríklad radi spomínajú, ako pre nich kuchár v kroji v kolibe v dedinke Telgárt varil halušky,“ vraví.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

Boháči šoubiznisu: Medzi hercami vedú fešáci. Koľko zarába Tomáš Maštalír či Monika Hilmerová?

Populárne články
Monika Bagárová s priateľom

Kráska zo SuperStar porodila: MONIKA BAGÁROVÁ dala dcérke netradičné meno

Obľúbená moderátorka sa už pol roka prihovára divákom v rámci tretieho televízne okruhu určeného pre seniorov.

Pre ženy je inšpiráciou: Kto je podľa ALENY HERIBANOVEJ skutočným anjelom?

V Holandsku sú pláže otvorené.

Po korone: Ako sa ľudia v zahraničí vracajú do bežného života?

Ilustračné foto.Sponzorované

Ožite v zdravej koži

Alena Šeredová so svojou dcérkou.

Vitaj princezná! ALENE ŠEREDOVEJ sa splnil sen, porodila dcérku s prekrásnym menom

Ilustračná snímka

Najnižšiu teplotu na Zemi namerali na stanici Vostok. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia