Príbehy

Mal som príšerný strach, že sa utopím: Kde som to vlastne bol, keď som už takmer nebol?

1.8. 2020 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Mal som príšerný strach, že sa utopím: Kde som to vlastne bol, keď som už takmer nebol?

1.8. 2020 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Prestal som vnímať svet pod vodou, všetko sa mi rozmazalo a stratilo. Potom som videl ľudí, bolo mi dobre, no neviem, kde som bol.

Boli sme trinásťroční pubertiaci a kúpalisko bol náš svet. Navyše otec bol na ňom správcom. Mal som neobmedzený vstup do bazéna. Tu som sa naučil plávať a spolu s kamarátmi sme denne súťažili, kto bude v ktorom štýle najrýchlejší. Hrali sme sa aj na potápačov. Súťažili sme, kto najdlhšie vydrží pod vodou. To sme už boli naozaj dobrí, veď Roman napríklad vydržal pod vodou nedýchať vyše päť minút. Ja som bol tiež v tom limite. Jasné, že tréningom sme hranice stále trošku posúvali. Ale aj hrou na skrývačku v bazéne. Pri jednej skrývačke som sa potopil a všimol som si, že na rúre odtoku chýba mriežka. Nohami som sa tam nasunul a voda – jej tlak –ma potiahla trochu hlbšie. Chcel som vyliezť, no nedalo sa. Zostal som v nej uväznený. Tak veľmi som si želal, aby už tadiaľ preplával Miro a zbadal ma, ale nič. Mal som strach, príšerný strach z toho, že sa utopím a už nebudem. Ja, borec v minutáži pod vodou!

Začal mi chýbať kyslík. Cítil som, že sa blíži koniec môjho limitu a kdesi sa prepadám. Odrazu akási stena z mliečneho skla a za ňou ľudia. Prechádzajú sa. Pozoroval som ich a bolo mi dobre. Potom ich ožiarilo svetlo, ako keď vychádza slnko, a scéna sa zrazu stratila. Začul som hlasy. Otvoril som oči a pozeral som sa do mnohých. Množstvo tvárí nado mnou bolo sklonených. Potom sanitka a nemocnica. Objavil ma Miro a zavolal plavčíka. Spolu ma komplikovane vytiahli. Mal som šťastie, že som nevdýchol vodu, že náhodou bol na kúpalisku lekár a k dispozícii bola aj kyslíková bomba. Zachránili ma. Ten lekár si spomenul na podobný prípad a neprestával ma oživovať. Hovorili o mne, že som unikát. Aj po desiatkach rokov mi vŕta v hlave, kde som to vlastne bol, keď som už takmer nebol.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
PRESTAŇTE NÁM KOMÁROM S TÝM REPELENTOM KONEČNE PIŤ KRV

Prinášame tie najlepšie vtipy z týždenníka ŽIVOT :)

Herec Pierce Brosnan s manželkou Cassandra Harris.

Prišiel o manželku aj dcéru: Život sa s predstaviteľom Jamesa Bonda nemaznal

Lucia Ďuriš Nicholsonová je slovenská liberálna politička a bývalá novinárka, v súčasnosti poslankyňa Európskeho parlamentu zvolená za stranu Sloboda a Solidarita, členka frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov.

TOTO by sme nečakali: LUCIA ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ radikálne zmenila účes! (FOTO)

Vynikal vo viacerých oblastiach, no napokon vyhralo divadlo.

Džentlmen FRANTIŠEK KOVÁR: Kolegyne o ňom tvrdia, že patrí k najúctivejším mužom v súbore

Ilustračná snímka

Hnev voči bratovi mi nedovolil sa sním rozlúčiť. On však nezavrel oči, kým som mu neodpustil...

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia