Kamaráti sa s brúskou

Milovníčka počítačových hier si hrdinky vyberá podľa charakteru. Jednoducho ju musia niečím zaujať. I preto má v šatníku už spomínanú ženskú hrdinku Wonder Woman, jednu z ústredných postáv Rodiny Addamsovcov temnú Wednesday, ale i rebelku Harley Quinn či Lagerthu Lothbrok zo seriálu Vikingovia. Aké najčastejšie materiály využíva pri svojej precíznej práci? „Som stála zákazníčka obchodov pre domácich majstrov, predajní so stavebným materiálom, kde nachádzam zatepľovacie peny, rôzne kovové reťaze a iné. Mnohokrát strávim dlhé hodiny na internete a objednávam tovar. Využila som už zástenu z umelých listov, ktorá sa bežne používa na záhradné ploty. Ja som ju rozstrihala a lístkami som si olepila podprsenku i topánky, ktoré som kedysi nosila ako hosteska.“

Niektoré masky sú však oveľa jednoduchšie. „Stačí mi na ne len výkres a ozdobná lepiaca páska, prípadne metla, ktorú rozoberiem. Ak treba, kupujem i také netradičné veci, ako sú napríklad laná bondage, ktoré sa bežne používajú pri sadomasochizme,“ odpovedá Miriam, ktorá svojou tvorbou dokazuje, že sa kamaráti s brúskou, pílkou i vŕtačkou. Otvorene priznáva, že šitie je zároveň často skúškou jej trpezlivosti. Na druhej strane sa zas mnoho zručností naučila. „Naučila som sa šiť na stroji, ale aj zips.“ Pri niektorých kúskoch využila i moderné technológie 3D tlačiarne.

Videohra Counter Strike patrí medzi jej najobľúbenejšie. Preto si ju aspoň na chvíľu zahrala aj v reálnom živote. Aspoň počas pózovania fotografovi.
Zdroj: Archív M. Michalovičovej

V civile lieči športovcov

Vyštudovanú fyzioterapeutku okrem tejto záľuby odmala lákala medicína. Stať sa lekárkou sa jej však nepodarilo. Hoci najskôr ju to, samozrejme, mrzelo, dnes je šťastná, že to nevyšlo. Svoju prácu miluje. Ako fyzioterapeutka pomáha športovcom i pacientom po operáciách či rôznych úrazoch. „Najväčšou výzvou pre mňa bolo osemročné dievčatko, ktoré dlhodobo bolela hlava. Chodilo od jedných dverí ambulancie k druhým a nevedeli zistiť príčinu, dokonca ju chceli poslať na psychiatriu s tým, že si vymýšľa. Nakoniec lekár z nášho zariadenia zistil, že má oslabené žuvacie svaly, tŕpla jej hlava, a preto mala neznesiteľné bolesti. Keďže s podobným prípadom som sa dovtedy nestretla, deň-noc som bola zahrabaná v knižkách a hľadala som informácie na internete, ako jej pomôcť. Do dvoch mesiacov sa to podarilo a dodnes sa jej dobre darí,“ teší sa.

Kým najväčšou odmenou na akciách je pre ňu množstvo fotografií s fanúšikmi, v práci ju teší, keď sa pacient do ambulancie už nevráti. „Pamätám sa na pána, ktorý k nám prišiel s barlami s čiastočným ochrnutím polovice tela a po dvoch týždňoch odchádzal bez pomoci akejkoľvek zdravotnej pomôcky.“ Či sa už Miriam venuje práci, alebo svojej záľube, znamená to, že sa neustále učí.

FOTOGRAFIE PREMIEN KRÁSNEJ COSPLAYERKY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia