Zaľúbencom JULII (23) a DENISOVI (23) z Kyjeva svadobné plány prekazila vojna. Pred pár dňami si preto povedali svoje áno v Bratislave, s prípravou svadby im pomáhalo množstvo dobrých ľudí zo Slovenska.

Bola to malá, komorná svadba dokopy so siedmimi ľuďmi. Na porovnanie, na rodnej Ukrajine sa na ich svadobnej hostine malo zabávať niekoľko desiatok priateľov, priateliek i príbuzných. Ako nám však povedala na prvý pohľad krehko pôsobiaca Julia, aj tak je veľmi šťastná. Bodaj by nie. Jej ženích Denis priletel až z Ameriky a predtým si musel za oceánom zarobiť na letenku, aby sa oženil s milovanou Juliou. Je to prvá svadba odídencov z Ukrajiny v našej krajine.

FOTOGRAFIE Z ICH SVADOBNÉHO DŇA NÁJDETE V GALÉRII

Vrátil sa

Príbeh ich lásky je dojímavý, zaváňa ľudskosťou a svedčí o tom, že vojna dokáže ľudí spojiť a motivovať ich pomáhať iným. O Julii a Denisovi nám rozpráva Bratislavčanka Zuzana Lisická, ktorá im poskytla vo svojom byte v Bratislave ubytovanie. Mladá Kyjevčanka pred pár mesiacmi ukončila v rodnom meste štúdium medicíny, zamestnala sa ako lekárka v miestnej nemocnici. Denis zase študoval marketing. Po šesťročnom randení ich láska mala vyústiť do svadby. Vypukla však vojna, Denis pre zdravotné problémy nemôže byť vojakom, preto vycestoval s rodičmi do Ameriky.

Julia našla útočisko pred vojnou spolu s matkou a so sestrou v Poľsku. Denis je, zdá sa, muž činu, odmietol čakať na mierové časy a z Ameriky sa vrátil do Európy, aby mohol byť s milovanou Juliou. V jednotlivých európskych štátoch hľadal možnosti na to, aby sa mohli zosobášiť. „Až na Slovensku boli vyhovujúce podmienky. Julia preto pricestovala z Poľska k nám, poskytla som jej ubytovanie,“ začína svoje rozprávanie Zuzana Lisická.

Článok pokračuje na následujúcej strane...

Diskusia