Chvíľu to trvalo, kým jej ľudia v Spojenom kráľovstve otvorili svoje srdcia.

VOJVODKYŇA KATE (38) je členkou kráľovskej rodiny desať rokov. Za ten čas sa z obyčajného dievčaťa zo strednej vrstvy stala celosvetovo uznávaná autorita. S druhým následníkom na kráľovský trón princom Williamom (38) sa zasnúbili v októbri pred desiatimi rokmi po dlhých ôsmich rokoch randenia.

Dlho trénovali

Prešli aj eskapádmi niekoľkých rozchodov, pričom zo vzťahu vždy cúval princ – necítil sa zrelý na vážny vzťah. Láskou k sebe zahoreli v čase, keď mali obaja iba dvadsať rokov, boli spolužiakmi na prestížnej škótskej Univerzite v St. Andrews. Nekonečne dlhému maratónu nezáväznej známosti dal významnú záverečnú bodku princ, a to na dovolenke v Keni. Na tento účel si vybral vskutku romantické miesto – okolie kenského jazera Alice, vzdialeného sedem kilometrov od rovníka vo výške 3 500 metrov nad morom. Akvamarínová farba vody ladí s okolitými zelenými pahorkami a so zasneženým končiarom Mount Kenya. Na málo prístupné miesto, kde prírodná krása vyráža človeku dych, prileteli zaľúbenci vrtuľníkom. Na jednej z prechádzok zrazu William otvoril batoh a vybral z neho osemnásťkarátový oválny zafírový prsteň s modrým kameňom a drobnými diamantmi, ktorý kedysi patril princeznej Diane, a pokľakol pred Kate.

A bolo už načase. Až priveľmi trpezlivá Kate si totiž od bulvárnych médií vyslúžila prezývku Čakateľka. Hoci bola vynikajúca študentka dejín umenia, po skončení univerzity sa zdalo, že potlačila do úzadia vlastné ambície a všetku energiu vkladala do vzťahu s princom. Vypomáhala vo firme svojich rodičov Party Pieces, ktorá organizovala detské oslavy a obchodovala so suvenírmi či s darčekovými predmetmi. Kráľovná Alžbeta II. sa údajne vyjadrila, že Kate by už konečne mala robiť aj niečo prospešné, nie iba čakať, kedy ju princ požiada o ruku. Akoby tohto nebolo dosť, situáciu zaklincovať princ Charles, ktorý v snahe byť vtipný vyhlásil, že jeho syn a budúca nevesta už dosť dlho trénovali.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Turbulentné obdobie prekonali. Vzťah herečky Hany Gregorovej a jej partnera funguje.

Útek z Prahy aj s milencom: Gregorová predáva luxusnú vilu po Brzobohatom. Kde našla útočisko?

Alexander Daško s husľami, ktoré mu otvorili cestu do veľkého sveta.

Ohnivé husle: Z rómskej osady to Alexander Daško dotiahol až medzi umelecké celebrity

Ilustračná snímka

Nebudeš šťastná! Kamarátkina babka ma varovala, no ja som ju vysmiala. Teraz plačem

Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu

VOJVODKYNI CAMILLE sa na sociálnej sieti ušli urážky: Čo jej ľudia nevedia odpustiť?

Agáta Prachařová a Jakub Prachař

HANYCHOVÁ A PRACHAŘ sú oficiálne rozvedení: Reakcia Agáty hovorí za všetko

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia