Bývalého španielskeho kráľa JUANA CARLOSA I. (82) pre jeho lásku k ženám pozná svet pod prezývkou King of playboys. Čo na to jeho manželka?

Bývalý kráľ Juan Carlos I., ktorý v roku 2014 odovzdal trón svojmu synovi Filipovi VI. v nádeji, že vylepší pošramotený obraz monarchie, opustil svoju vlasť a odišiel do exilu. Je totiž podozrivý, že prijal úplatok v súvislosti s výstavbou vysokorýchlostnej železnice v Saudskej Arábii. To nie je všetko. Krajania mu nevedia zabudnúť, že v počas ekonomickej krízy v roku 2012 si tajne vyrazil do Botswany na lov ohrozených slonov. Nákladná poľovačka vladára vyšla najavo, keď si vážne poranil bedrový kĺb, museli ho potom operovať v Madride. A vtedy miestni novinári stratili trpezlivosť. Prestali brať ohľad na tichú dohodu, že v médiách sa nebudú prepierať kráľove milenky.

Spisovateľ Martínez Inglés v biografii z roku 2017 tvrdí, že čo sa týka žien, kráľ je na tom podobne ako Casanova – za celé roky vraj mal v posteli až päťtisíc žien. Napríklad na vojenskej akadémii počas dvoch rokov zviedol 332 dievčat. V manželstve trocha poľavil, ale svoju záľubu v dobývaní ženských sŕdc neopustil. Ozýva sa dvadsať ľudí, niektorí aj prostredníctvom súdu, ktorí tvrdia, že sú jeho ľavobočkovia. Neskôr sa dokonca pokúšal očariť princeznú Dianu. Avantúry svojho záletného manžela musela celé roky trpieť jeho manželka kráľovná Žofia Grécka (81). Kto je táto žena, ktorá celý čas diskrétne mlčí, hoci o „rušnej premávke“ v posteli jej manžela vie celá planéta?

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Dohodnuté manželstvo

Zamladi nebola žiadna oslnivá krásavica. Celé roky bola nápadná skôr dievčenským šarmom, prispievala k tomu útla postava a zaujímavý úsmev. Ako to na kráľovských dvoroch bývalo zvykom, manželstvo s následníkom španielskeho trónu bolo dohodnuté. Juanov otec vyvíjal na syna nátlak, aby sa oženil s osobou hodnou burbonskej dynastie. A práve takou bola Žofia Grécka. Narodila sa v roku 1938 neďaleko Atén ako dcéra gréckeho kráľa Pavla I. a kráľovnej Frederiky z Hannoveru. O dva roky neskôr grécku armádu rozdrvili nemecké jednotky. Žofia a jej rodina utiekli pred okupantmi z Atén. Detské roky strávila v exile v Egypte, Južnej Afrike a v Londýne. Do vlasti sa vrátila až v roku 1946. Neskôr študovala na Fitzwilliam College na Cambridgeskej univerzite literatúru a umenie. Hovorí plynule piatimi jazykmi vrátane angličtiny, francúzštiny a nemčiny.

S pekným kniežaťom, budúcim španielskym kráľom, sa stretla prvýkrát v roku 1954, keď mala sladkých šestnásť rokov, na prestížnych veslárskych pretekoch. Žiadne romantické vzplanutie sa však nekonalo, Žofia neovládala španielčinu, rozprávať sa mohli iba v jednom zo svetových jazykov. Pár sa opäť stretol v roku 1961, boli hosťami na jednej zo šľachtických svadieb. To už do hry vstúpila kráľovná Frederika, Žofiina matka, ktorá robila všetko pre to, aby došlo ku grécko-španielskemu spojeniu. Veľkolepá svadba sa konala o rok neskôr. „Keď som sa prvýkrát stretla s manželom, nehovorila som po španielsky a nerozumela som ani slovo. Bolo to tak aj pár hodín pred svadbou. Najlepším spôsobom, ako sa naučiť jazyk, je pohybovať sa po krajine, hovoriť s ľuďmi, počúvať rozhlas. Do pol roka som už rozumela, čo kto hovorí, o rok som sama hovorila po španielsky,“ zaspomínala si kráľovná.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Matt Damon a Ben Affleck

Hollywoodski spolužiaci: Ktoré známe tváre spolu drali lavice?

Populárne články
Choreograf a režisér Ján Ďurovčík s manželkou.

Dočkal sa! JÁN ĎUROVČÍK sa tesne pred 50-tkou stal otcom. Aké meno dostal jeho vytúžený syn?

Soňa Skoncová prežíva najkrajšie obdobie svojho života. Je tehotná.

BABYBOOM V TOP STARE! Dve moderátorské hviezdičky sa pochválili tehotenským bruškom

„Ku každému vzorcu treba konkrétne príklady z reálnych životných situácií, na čom stroskotáva aj väčšina mojich študentov,“ hovorí docent Ján Šebo.

Kam s peniazmi v ťažkých časoch? Možno vám napovie Oranžová obálka

Do legendárnej marikovskej postele sa pýtali takmer všetky nevesty v 50. a 60. rokoch minulého storočia.

Noblesa a uvoľnenie: Nevesty sa tešili na svadobnú noc v malej posteli v Besnom

Pre zobrazenie celého vtipu kliknite na obrázok.

Začnite týždeň s úsmevom :) TOP 10 vtipov z týždenníka ŽIVOT

Napriek hendikepu sa CHANG a ENG BUNKEROVCI dokázali v živote presadiť.

Najznámejší siamskí bratia nikdy nemali deti. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia