Pre koronu nik z nás nevie, ako budú vyzerať tohtoročné vianočné sviatky. Neistota trápi aj kráľovnú ALŽBETU II. (94).

V Spojenom kráľovstve, podobne ako u nás, sa ľudia nesmú zhromažďovať. Najviac ich môže byť dohromady šesť. Inak lojálne služobníctvo Alžbety II. protestuje proti prísnym bezpečnostným predpisom. Hlavne tieto dva faktory ovplyvnia kráľovské Vianoce obľúbenej panovníčky.

V izolácii

Ešte na jar, keď svet zasiahla prvá vlna koronavírusu, sa panovníčka utiahla na hrad Windsor so svojím manželom princom Philipom (99) a s menším počtom personálu. Zrušila všetky plánované cesty a podujatia až do konca tohto roka. Hrozbu nového vírusu berie veľmi vážne, svetu oznámila, že ani pri príležitosti jej narodenín sa nebude konať tradičná ceremónia. S odstupom času vychádza najavo, že tieto racionálne opatrenia boli správne, veď koronavírusom sa nakazil najstarší syn kráľovnej a prvý následník na trón Charles. V karanténe musela zotrvať aj jej nevesta vojvodkyňa Sophie, ktorá bola v tesnej blízkosti nakazeného človeka.

Z času na čas dá obľúbená panovníčka z izolácie o sebe vedieť, napríklad o jej dobrej fyzickej kondícii a zdraví svedčia snímky z jari, keď jazdila v areáli hradu na 14-ročnom fellskom poníkovi menom Balmoral Fern. Keď sa vydávala jedna z jej vnučiek, princezná Beatrice, opäť vyšla z izolácie, na svadbe sa však zúčastnilo iba dvadsať ľudí. Predsa len, 94-ročná panovníčka, ktorá pre vysoký vek patrí do rizikovej skupiny, by veľmi rada 8. novembra prišla osobne k vojnovému pamätníku v londýnskej štvrti Westminster. V tomto období v Spojenom kráľovstve slávia Remembrance Day (Deň vojnových veteránov) na pamiatku príslušníkov ozbrojených síl, ktorí zahynuli v službe. Významný sviatok si zrejme v tomto roku pripomenú v značne oklieštenej verzii a hlavne bez publika.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
ĽUDO (vľavo) a RADO (vpravo) PAMPURIKOVCI si v gastrobiznise v metropole východu vybudovali dobré meno.

Bistro na želanie: Bratia sa rozhodli pre spoločný biznis, varia aj podľa počasia

Ilustračná snímka

Recyklácia vo vesmíre: Už vyše pol storočia je súčasťou obežnej dráhy Zeme smetisko

Vyrážky na tvári: Pozrite sa, čo znamenajú! Ich miesto vám napovie, ktorý orgán odľahčiť

Vyrážky na tvári: Pozrite sa, čo znamenajú! Ich miesto vám napovie, ktorý orgán odľahčiť

Manželia Obamovci

Problémy v raji: MICHELLE A BARACK OBAMOVCI priznali manželskú krízu

Iveta je na dcéru veľmi pyšná. Výborne si spolu rozumejú.

IVETA MALACHOVSKÁ túži po vnúčatku: Rázna reakcia dcéry!

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia