Príbeh Lenky a Jána z Malaciek je tak trochu iný. Komplikácie im spôsobovali synove vážne kožné problémy, s ktorými si nevedeli poradiť ani skúsení lekári. Lenka sa preto rozhodla priložiť ruku k dielu a pustila sa do výroby domácich prírodných prípravkov.

Lenka Špaldová a Ján Petrovič sa riadia heslom: Čo nám do života vstúpi samo, to v ňom jednoducho má byť. Ochorenie prvorodeného syna Mateja tak vnímajú ako prirodzenú súčasť svojich životov, ktorá ich na jednej strane poriadne potrápila, no na strane druhej sa práve vďaka nej stali tvorcami prírodnej kozmetiky, ktorá učarovala už tisíckam ľudí na celom Slovensku.

Všetko zlé je na niečo dobré

Už v minulosti obaja partneri podvedome inklinovali k prírode, až sa postupom času dopracovali k udržateľnosti a Lenka k minimalizmu vo svojej kozmetickej taštičke aj domácnosti. Ani vo sne by im nenapadlo, ako zásadne im prvé dieťa zmení život, a to po každej stránke. „Keď sa nám narodil Matejko, lekári mu stanovili dve diagnózy. Nešpecifikovaný atopický ekzém a seboroickú dermatitídu,“ začína rozprávanie dnes už dvojnásobná mamička Lenka Špaldová z Ťuli A Ťuli. Malému Matejovi lekári nasadili náročnú liečbu spočívajúcu v podávaní kortikoidov a v nanášaní mastí na ropnej báze. Napriek tomu výraznú úľavu nepociťoval. Lenka sa preto rozhodla, že sa mu pokúsi pomôcť sama...

Riešenie začala hľadať v bylinkách. Dlhé rozhovory so skúsenými bylinkármi, kurzy o prírodnej kozmetike a mnoho ďalšieho sa jej stalo „osudným“. Svetlo sveta čoskoro uzrel prvý produkt pre deti - Matej Bublinka, ktorý dostal pomenovanie po synovi a jeho familiárnej prezývke. Tento šetrný telový olej, ktorý v skutočnosti dokáže uľaviť ľuďom s kožnými problémami v každej vekovej kategórii, je dodnes zo všetkých produktov najpredávanejší a dokonca od Lenkinej prvotnej výroby nezmenil svoje zloženie.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Thomas Alva Edison

Neznáme fakty o Edisonovi: Niektoré sú ako z rozprávky

Populárne články
Veronika Cifrová Ostrihoňová

Ostrihoňová otvorene o materskej dovolenke: Do práce si odskočila už 6 týždňov po pôrode

S partnerom MILOŠOM BLAŽEKOM boli spolu päť rokov, v septembri sa zasnúbili.

Obeťou aj prvá učiteľka. EVA ŠUCHTEROVÁ prehrala boj s kovidom, nedožila sa ani svadby

Pri príležitosti nášho jubilea sme načreli do archívu. Život navštívil jednu z prvých slovenských hlásateliek v televízii aj v rozhlase.

Život navštívil legendárnu HANU KOŠČOVÚ. Čo prezradila o svojej práci a po čom túžila?

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 5. do 11. marca?

Thomas Alva Edison

Neznáme fakty o Edisonovi: Niektoré sú ako z rozprávky

Alkohol ničí mozgové bunky. Je to pravda?

Alkohol ničí mozgové bunky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia