Najsilnejším ohnivkom v reťazi kráľovskej rodiny je VOJVODKYŇA KATE, ktorá práve oslavuje svoje 40. narodeniny.

Od chvíle, čo princ William (39) navliekol na prst ­Kate Middletonovej snubný prsteň so štrnástimi malými diamantmi osadenými do kruhu okolo modrého kameňa, ju celý svet začal horúčkovito porovnávať s nebohou princeznou Dianou. Niet hádam na svete dvoch odlišnejších žien ako tieto dve.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Niekto neobyčajný

Kým Diana (†36) bola krehká aristokratka bez pevného rodinného zázemia, Kate čerpala životnú silu práve zo súdržnej, z harmonickej a usporiadanej rodiny. Mnohí odborníci na kráľovský dvor opisujú princeznú Dianu ako emocionálne nestabilnú osobu. Na druhej strane, ktorá 19-ročná žena by ostala citovo chladná, keby už v čase svadby zistila náznaky nevery u svojho vysnívaného princa? Kate je, naopak, správne rezervovaná, diskrétna, komunikatívna, ale nie je urečnená. A má rada veci pod kontrolou. Keď Robert Jobson písal knihu o budúcej kráľovnej, jej kamarátky zo štúdií mu porozprávali, že Kate sa síce rada zabávala, domov však vždy odkráčala pevne stojac na svojich nohách. Nepreháňala to s konzumáciou alkoholu.

Podobne sa správala, keď išlo o mužov. Dvorenie atraktívnych donchuanov ju nikdy nevyviedlo z miery. „Všetci, ktorí ju poznali, vedeli, že sa šetrí pre niekoho neobyčajného,“ píše Robert Jobson. Rozhodne a s istotou vedela, že William je ten pravý, a neodradilo ju ani princovo verejné tvrdenie, že sa neožení skôr, ako bude mať tridsať rokov. Ich osemročné randenie s niekoľkými prestávkami sa preto dá prirovnať ku konkurzu na pracovné miesto budúcej kráľovnej.

Článok pokračuje na následujúcej strane

Diskusia