Monarchia v Spojenom kráľovstve má tentoraz vážne PERSONÁLNE PROBLÉMY.

Nie je to žiadny škandál, ktorý trasie základmi monarchie. Aktuálne sa objavil problém, ktorý v histórii nemá obdobu. Kráľovská rodina sa radikálne okliešťuje. Na scéne ostáva čoraz nižší počet jej členov, ktorí by ju mohli reprezentovať.

Bude prezidentka?

Samotná kráľovná Alžbeta II. (94), najdôležitejšia osoba v monarchii, sa v nedávnej minulosti pre koronavírus utiahla do Windsorského zámku spolu s manželom a menším počtom personálu. Panovníčka, hoci má úctyhodný vek, je v dobrej fyzickej kondícii, objektívy ju dokonca zachytili, ako počas izolácie jazdí na 14-ročnom fellskom poníkovi menom Balmoral Fern. Napriek tomu mnohí odborníci na kráľovskú rodinu vedú diskusie, či sa obľúbená kráľovná ešte niekedy chopí reprezentačných povinností. Jej manžel Philip, 98-ročný vojvoda z Edinburghu, sa pre vek stiahol do ústrania už pred troma rokmi. Monarchii slúžil celých 65 rokov.

Ešte predtým, ako vypukol celosvetový strach z koronavírusu, monarchia utrpela veľkú personálnu ranu s názvom „megxit“. Mladší kráľovský vnuk Harry (35) sa na popud americkej manželky herečky Meghan Marklovej (38) vzdal všetkých výsad, ale aj povinností člena kráľovskej rodiny. Spisovateľka Colin Campbellová prichádza vo svojej najnovšej knihe s prekvapivou teóriou. Ambiciózna Američanka vraj kráľovskú rodinu svojím spôsobom zneužila na to, aby sa dostala do Bieleho domu. Jej ambície sú vraj jasné: byť americkou prezidentkou.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Kým Harry a Meghan odišli z monarchie dobrovoľne, druhorodený syn kráľovnej princ Andrew (60) sa musel porúčať s veľkou hanbou. Urobil to vlani v novembri. Vynorili sa dohady, že figuruje v pedofilných škandáloch, ktorých aktérom bol jeho priateľ finančník Jeffrey Epstein. A to sa nie tak dávno snažil docieliť, aby jeho zaťovia mali nárok na kráľovský titul. Dnes sa musí triasť o vlastné postavenie. Spojenie s charitatívnou organizáciou, ktorú princ viedol, totiž prerušili bohaté spoločnosti, vojvoda z Yorku prišiel aj o ročnú apanáž vo výške 290-tisíc eur. Okrem toho sa musel vzdať patronátu nad mnohými organizáciami a spolkami. Je viac než pravdepodobné, že táto čierna ovca rodiny sa kráľovských povinností už nikdy nechopí.

Prvorodený syn kráľovnej Charles (71) je známy svojím zmyslom pre povinnosť a kontinuitu. Hoci sám už je v seniorskom veku a dokonca prekonal koronavírus, nechystá sa na kráľovský dôchodok, skôr naopak. Väčšina ľudí by však bola rada, keby žezlo a koruna tohto člena kráľovskej rodiny obišli. Má totiž po svojom boku Camillu, niekdajšiu milenku, ktorú si britský národ nedokáže obľúbiť. Svojho času za ňu na verejnosti „orodoval“ ministerský predseda David Cameron, ktorý vyhlásil, že je to príjemná žena s veľkým zmyslom pre humor a dobrým srdcom. Bolo to však márne.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Ilustračná snímka

10 rád, ako sa nenakaziť jedlom? Tieto pravidlá by ste mali dodržať!

Populárne články
V mladosti ju francúzska tlač prirovnala k herečke Brigitte Bardot.

Naša Brigitte Bardot: Chalupová sa preslávila vo svete, na emigráciu však nepomyslela

Znak neistoty alebo dominantnosti? MEGHAN sa drží HARRYHO obidvoma rukami.

Meghan chcela zatieniť Dianu: Do manželstva s Harrym vraj išla s jasným cieľom. Aké má ambície?

Ilustračná snímka

Nebola chorá, len zrazu začala spomínať smrť. Tušila, že sa to stane?

Tereza Nvotová

Netradičný film s hororovou zápletkou: TEREZA NVOTOVÁ prichádza s novým projektom

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 14. do 20. augusta?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia