Slepá jasnovidka, ktorej sa pripisuje proroctvo o útokoch z 11. septembra, mala varovať ľudstvo pred katastrofou, ktorá do konca roka 2023 spustoší Zem.

Babe Vange, slepej Bulharke, sa pripisuje proroctvo viacerých najväčších udalostí vo svetových dejinách. Zomrela pred viac ako štvrťstoročím, ale mnohé z jej predpovedí sa vraj naplnili aj dlho po jej smrti. Jej nasledovníci teraz tvrdia, že Baba Vanga predpovedala ničivú jadrovú katastrofu, ktorá sa odohrá tento rok. Mystička mala varovať pred veľkým výbuchom jadrovej elektrárne v roku 2023, ktorý spôsobí, že nad Áziou sa usadia toxické mraky. Jej nasledovníci veria, že výbuch by mohol postihnúť aj ďalšie krajiny v dôsledku šírenia vážnych chorôb. Okrem jadrovej katastrofy vyslovila Baba Vanga ďalšie štyri významné predpovede na rok 2023, píše NY Post.

Po prvé očakávala, že sa zmení obežná dráha Zeme. Zatiaľ čo obežná dráha našej planéty okolo Slnka sa v priebehu desiatok tisíc rokov posúva nepatrne, dramatickejšia zmena by bola zničujúca. Pohyb bližšie k Slnku by roztopil ľadovce a zaplavil planétu, zatiaľ čo pohyb ďalej by nás mohol uvrhnúť do doby ľadovej. Baba Vanga tiež mala predpovedať silnú slnečnú búrku, ktorá v roku 2023 rozkolíše klímu. Slnečné búrky sú poruchy na Slnku, ktoré sa môžu šíriť von cez heliosféru a ovplyvniť Zem. Niektorí si jej slová vysvetľujú tak, že sa blíži slnečné cunami, ktoré môže spôsobiť veľké technologické poruchy - hoci menšie slnečné búrky sa vyskytujú pomerne pravidelne bez ničivých následkov.

Bulharská veštica Baba Vanga
Zdroj: History Channel/YouTube

Bulharská mystička tiež mala predpovedať, že v roku 2023 použije niektorá z veľmocí biologickú zbraň, ktorá spôsobí státisíce obetí. Biologické zbrane sú mikroorganizmy, ako sú vírusy, baktérie alebo huby, alebo toxické látky produkované živými organizmami, ktoré sa uvoľňujú, aby spôsobili choroby a smrť ľudí, zvierat alebo rastlín. Sú zakázané Dohovorom o biologických zbraniach. A napokon, verí sa, že Baba Vanga v tomto roku predpovedala koniec prirodzeného tehotenstva. Jej stúpenci tvrdia, že všetky deti budú "produkovať" v laboratóriách, pričom o tom, kto ich dostane, budú rozhodovať štáty a lekárski experti. Rodičia si podľa nich budú môcť vybrať vlastnosti, ako je farba vlasov a očí.

Baba Vanga zomrela v roku 1996 ako 75-ročná. Počas svojho života mala predpovedať pandémiu COVID-19, útoky z 11. septembra, smrť princeznej Diany a černobyľskú katastrofu. Podľa legendy vyrastala na farme v Rumunsku a keď mala 12 rokov, oslepla. Jej nasledovníci tvrdia, že vtedy dostala paranormálny dar, ktorý jej umožnil vidieť do budúcnosti. Baba Vanga sa prvýkrát stala známou po tom, čo mala presne predpovedať potopenie lode Kursk v roku 2000. Tvrdila, že v auguste 1999 "Kursk pokryje voda a celý svet bude nad ním plakať". Ruská jadrová ponorka sa potopila 12 mesiacov po dátume, ktorý Vanga predpovedala, pričom zahynuli všetci na palube. Našťastie nie všetky proroctvá Baba Vangy boli správne. Odborníci, ktorí skúmali jej proroctvá, tvrdia, že 68 % z nich je presných, zatiaľ čo jej stúpenci veria, že je to približne 85 %.

Diskusia