Príbehy

Po jeho smrti perla, ktorú mi daroval, zrazu zmizla. Vzal si ju so sebou?

6.2. 2020 6:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Po jeho smrti perla, ktorú mi daroval, zrazu zmizla. Vzal si ju so sebou?

6.2. 2020 6:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Perlu v pootvorenej mušli som mala na poličke. Keď som sa na ňu pozrela, vybavil sa mi on. A zrazu zmizla.

Bola to krátka a intenzívna láska. Taká ako okamihy nášho rýchleho života. Obaja profesionálni sprievodcovia rôznych cestovných kancelárií a stále na cestách. Spoznali sme sa v zahraničí na letisku. Ja som čakala s tabuľkou v ruke moju skupinu a on svoju. Pozrela som sa na monitor, kde naskočil oznam, že let mešká dvadsaťpäť minút. Vytiahla som mobil a volala šoférovi, že bude dlhšie čakať. Vtom mi vypadla taška tak nešikovne, že časť jej obsahu sa ocitla na podlahe. On sa hneď vrhol na kolená a rýchlo to zbieral. Tak sme sa zoznámili. Jeho skupina mala tiež priletieť tým istým lietadlom ako moja. Keďže let meškal, pozval ma na kávu.

„Niko,“ predstavil sa a vysypal zo seba nejaké údaje. V kocke: Španiel, ktorý sa dobre cíti pod vodou. Podmorské jaskyne, potopené vraky lodí či torzá lietadiel, v tom je doma. Pri káve sme si povedali čosi o sebe a vymenili si telefónne čísla. Ja som si ho uložila pod menom Potápač. V tom týždni sme sa stretli ešte trikrát. Bol celkom iný ako mladí muži, ktorých mi dovtedy život prihral do cesty.

Potom sme sa už spoznávali pomocou internetu a telefónov. Asi po polroku ma navštívil. Bol to naozaj zaujímavý, vzdelaný a múdry chlap, ktorý nežil len s mobilom a na sociálnych sieťach. Priam Wikipédia. Pri odchode mi daroval pootvorenú mušľu s malou perlou. Bola ako tie na obrázku z reklamy. Vylovil ju kdesi v Indonézii.

Raz ráno perla zmizla. Nepochopiteľné, veď lastúra mala miskovitý tvar. Ako z nej vypadla? Nikto tu nebol. Hľadala som ju kolenačky po izbe a nič. Večer som volala Nikovi. Nezdvíhal a na SMS nereagoval. Maily tiež zostali bez odpovede. Koniec, pomyslela som si. Môjho potápača asi ulovila nejaká kráska. Asi po týždni zazvonil telefón. Niko! Nebol to on, to len kolega volal z jeho mobilu. „Niko už nie je,“ povedal a dodal, že mal nehodu pri potápaní. Že by si vtedy vzal aj tú perlu?

Ilustračná snímka

U nás šok, v zahraničí trend. Tieto známe tváre otehotneli vo vyššom veku

Populárne články
Deti z domu smrti

Bábätká z paneláka smrti: Ako sa darí deťom, ktoré prežili výbuch v prešovskej bytovke?

Pán hlas: Emanuel Romančík

Osud bol k nemu krutý: Romančíkove herecké úspechy vyvažovali tragédie v rodine

Tesne pred päťdesiatkou sa stane mamou vytúženého dieťatka.

Moderátorka sa v 49 rokoch prvýkrát stane mamou. Čo si o jej tehotenstve myslí odborník?

Skladba k výročiu smrti Jána a Martiny.

Si tu s nami, Ján: Umelci si uctili pamiatku zavraždeného novinára krásnym gestom

Alessandra Ambrosio

Tvár Victoria‘s Secret sa športoviskám oblúkom vyhýbala. Čo zmenilo jej názor?

TV

Škodí televízia pamäti?

Zobraziť viac
Diskusia