Diana sa na divadelných doskách cíti ako ryba vo vode, no nie je jej cudzí ani film či televízia. Jej filmovým debutom bola snímka Marta a ja z roku 1989 v réžii Jiřího Weissa. Obrovský ohlas zaznamenala vo filmovej adaptácii knihy Petra Pišťanka Rivers of Babylon z roku 1998 v réžii Vlada Balca, kde stvárnila hlavnú postavu Silvie po boku Andyho Hryca (70). Film vyhral Cenu divákov na Festivale mladého európskeho filmu Toruň 1999, Cenu Rudolfa Slobodu za scenár (Peter Pišťanek) a Cenu slovenskej filmovej kritiky na 7. MFF Art Film Trenčianske Teplice 1999. Takisto získal dve nominácie na ocenenie Český lev 1998 v kategórii najlepší herec (Andrej Hryc) a najlepšia kamera (Martin Štrba).

Obrovskú popularitu jej priniesol jojkársky seriál Panelák. Aj keď na denné seriály sa stále niektorí diváci pozerajú cez prsty, pred rokmi v jednom z rozhovorov herečka priznala, že prácu prijala, aby si zarobila, pretože s financiami bola v tom čase na hrane. Oplatilo sa. Okrem ikonického Paneláka sa tak prepracovala aj k výpravnejším ponukám, ako bol seriál Keby bolo keby či snímka Vojtech, alebo Agáva. Pri výbere práce však bola vždy veľmi opatrná a rozhodne sa v jej prípade nestalo, že by hrala naraz v troch rôznych projektoch. Posledné roky ju diváci vidia pred kamerami v úlohe porotkyne v šou Česko Slovensko má talent.

Aktuálne účinkuje ako porotkyňa v šou Česko Slovensko má talent. Povrávalo sa, že má blízko k Jakubovi Prachařovi.
Aktuálne účinkuje ako porotkyňa v šou Česko Slovensko má talent. Povrávalo sa, že má blízko k Jakubovi Prachařovi.
Zdroj: Archív SND

„Veľmi som zvažovala, či mám ísť robiť porotkyňu, ale produkcia ma presvedčila na základe toho, že mi vymenovala, kde všade som účinkovala a aké tanečné, krasokorčuliarske súťaže som vyhrala. Tým, že mi akoby pripomenuli, čo viem, som sa ponuku rozhodla prijať. Povedala som si, že si dám pauzu od všetkých relácií, seriálov... Aj tak sa tu veľmi málo nakrúca to, čo by aj mňa zaujímalo,“ priznala Diana Adele Vinczeovej (39) v tolkšou Trochu inak s tým, že v časoch jej mladosti bol u nás filmový priemysel absolútne pochovaný, čo je obrovská škoda.

Napriek tomu by si stále rada zahrala v zahraničnej produkcii. „Chcela by som zažiť nakrúcanie, kde sa o vás postarajú, máte vlastný karavan, hráte napríklad s Bradom Pittom. A nemuselo by tam byť ani veľa angličtiny, tak dve vety by mi stačili. Keď občas vidím zahraničné filmy, kde hrajú herečky aj nemé úlohy, vtedy si vždy poviem – no nemohli mne zavolať?“ Ani pri výbere charakteru nie je náročná. Má rada ako kladné, tak aj záporné postavy. Jediné, na čo si skutočne potrpí, je dobrý kolektív.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Ján Jenčo získaval skúsenosti aj na študijnom pobyte v USA.

Hlavný inšpektor na ministerstve životného prostredia: Prečo občania prestávajú veriť štátu?

JOHN LENNON, hudobný génius, skladateľ a spevák, zakladajúci člen skupiny The Beatles.

Vraj sa gitarou neuživí: Svojmu vrahovi dal JOHN LENNON autogram len niekoľko hodín pred smrťou

Harry a Meghan

MEGHAN MARKLE priznala potrat: Z jej slov puká srdce

Ilustračné foto.Sponzorované

Alarmujúci prieskum: Prepojenosť škôl a praxe v IT sektore je takmer nulová

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia