Pred štvrťstoročím priniesli na trh, ktorý poznal iba murovanú alebo plechovú garáž, dovtedy neznáme montované garáže. Dnes má firma miliónové obraty, zamestnáva desiatky ľudí a svoje produkty ponúka aj na rakúskom trhu.

Podnikateľského ducha mal v rodine Cholevovcov z Turca otec Marián. Len čo to spoločensko-politická situácia dovolila, spolu s bratmi a priateľmi začal robiť na vlastnom. V malej garáži. Chvíľu to šlo lepšie, chvíľu horšie, nezaobišlo sa to ani bez dočasnej pauzy v podnikaní. No len čo dospeli synovia Marek a Martin Cholevovci, rodinná firma chytila druhý dych.

Mladí muži sa inšpirovali novinkou v Nemecku, kde videli montované garáže. Vkusné a hlavne praktické malé stavby. Vyzerali rovnako dobre ako murované, ale ich realizácia bola podstatne jednoduchšia, cenovo dostupnejšia a časovo podstatne rýchlejšia. „Boli sme nadšení, našli sme dieru na trhu, produkt, ktorý tu nebol, a rozhodli sme sa ho ponúknuť ľuďom. Naše nadšenie však narazilo na nedôveru. Nikto nepoznal montované garáže, preto boli začiatky najmä o trpezlivosti. Vedeli sme, že máme prvotriedny produkt, no napredovali sme pomaly a väčšina našej práce vtedy nespočívala v montovaní garáží, ale vo vysvetľovaní, čo to je a prečo je to výhodné. Za prvý rok sme predali len desať garáží,“ spomína na prvé roky fungovania rodinnej firmy Marek Choleva.

FOTOGRAFIE ÚSPEŠNÝCH PROJEKTOV RODINNEJ FIRMY NÁJDETE V GALÉRII

Úprimnosť, ktorá sa vyplatila

Stokrát chceli skončiť, stokrát chceli skúsiť niečo iné. Ibaže montované garáže ich tak chytili za srdce, že napriek problémom a dokonca nedôvere v produkt aj v blízkej rodine vytrvali. Urobili dobre. Tvrdohlavosť kombinovaná so schopnosťou zaťať zuby a s presvedčením o nesporných výhodách produktu postupne prinášala klientov. Do dnešného dňa firma zrealizovala vyše tri tisícky stavieb, má ročný obrat tri milióny eur, v roku 2019 jej tržby narástli o viac ako 200 percent a zamestnáva aj s externistami vyše štyridsať ľudí, pričom niektorí sú vo firme od jej začiatku.

Ako sa im to podarilo, čo bolo ich esom? „Som presvedčený, že okrem kvalitného produktu to bol úprimný a svedomitý prístup ku klientom. Nikdy sme nikoho neoklamali a vždy sme splnili, čo sme sľúbili. Tak sme si získali ich dôveru,“ myslí si Marek Choleva.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 4. do 10. decembra?

Princezná Märtha Louise a Šaman Durek

Nórska princezná našla šťastie po boku šamana: Namiesto svadby tragédia!

Spolu s Ivanom Krajíčkom patril k najúspešnejším televíznym zabávačom.

Oldo Hlaváček bol zabávač telom aj dušou: Čo skrýval pred Krajíčkom?

Ilustračné foto.Sponzorované

Spôsobuje vám výber darčekov dilemu? Máme pre vás tipy pre celú rodinu

Miro Jaroš

Chýba mi pokoj: MIRO JAROŠ predstavil nový hit pre dospelých s textom od Jany Kirchner

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia