Manželia schudli spolu takmer 140 kíl po tom, čo žene povedali, že je príliš veľká na to, aby mohla podstúpiť umelé oplodnenie.

31-ročná Catherine Corner a 33-ročný Dean Corner mali 146 kg a 178 kg, keď sa obrátili na lekárov, aby im pomohli schudnúť. Rozhodnutie padlo pre "jeho a jej" operáciu žalúdočného bypassu za 6 000 libier (6 800 eur) v Litve. Pred stretnutím s Catherine sa Deanovi podarilo schudnúť prirodzenou cestou a dokonca zabehol maratón, ale s manželkou začali mať na seba "zlý vplyv". Okrem obezity trápil mladú ženu ešte jeden problém.

Napriek tomu, že 10 rokov nepoužívala antikoncepciu, nikdy neotehotnela. Trpí polycystickými vaječníkmi (PCOS) a nedostatočne aktívnou štítnou žľazou, čo ju robí náchylnou na priberanie a problémy s plodnosťou. Bola však šokovaná, keď jej lekári povedali, že na to, aby vo Veľkej Británii mala nárok na umelé oplodnenie, musí mať BMI nižšie ako 25, zatiaľ čo ona mala 48,3. Preto si našetrila a v marci 2022 odcestovala do Litvy na bypass žalúdka a Dean urobil o mesiac neskôr to isté. Za rok Catherine schudla 63,5 kg a zmenila veľkosť z 24 na 14. Dean je ľahší o 82,5 kg, teraz má 101 kíl a vymenil oblečenie veľkosti 4XL za veľkosť L. Lekári dvojici povedali, že teraz majú väčšiu šancu otehotnieť prirodzenou cestou, ale tiež majú nárok na umelé oplodnenie.

Catherine, riaditeľka spoločnosti na výrobu kancelárskych potrieb z Redcaru v grófstve North Yorkshire, si svoje nové telo a život v ňom nevie vynachváliť. "Cítim sa oveľa ľahšia, zdravšia a plná energie," uviedla pre Mirror. "Mala som spánkové apnoe, ktoré zmizlo, a teraz mám prvýkrát v živote pravidelnú menštruáciu." Spolu s Deanom sú teraz oveľa aktívnejší ako s desiatkami kíl navyše. Manželia zároveň dúfajú, že sa čoskoro začnú pokúšať o bábätko. Lekári totiž v takýchto prípadoch odporúčajú počkať rok po operácii.

TO SÚ ONI?! POZRITE, AKO SA MANŽELIA ZMENILI
Diskusia