Tínedžerka, ktorá utrpela popáleniny tretieho stupňa na tvári a tele po tom, čo sa jej na hlave zapálil šampón proti všiam, je teraz senzáciou sociálnej siete s viac ako 800 000 sledovateľmi.

Pred šiestimi rokmi 18-ročná Aleema Ali z anglického Bradfordu utrpela zranenia, po ktorých bola dva mesiace v kóme. Napriek vážnym popáleninám tretieho stupňa študentka Aleema svoj boj o život nevzdala. Naopak! Zo ženy, ktorá prežila nemožné, je teraz influencerka v oblasti líčenia s obrovským počtom oddaných fanúšikov a viac ako 20,4 milióna lajkov na jej videách.

"Som nesmierne hrdá na to, kým som, no trvalo mi dlho, kým som sa dostala tam, kde som dnes," povedala Aleema pre NeedToKnow.online. "Ak svojimi videami a prítomnosťou na sociálnych sieťach pomôžem čo i len jednému človeku, budem veľmi šťastná." Dievčina publikuje videá na TikToku, ktorý, ako hovorí, jej pomohol s duševným zdravím. "Moje sebavedomie je na vrchole - inšpirovať a pomáhať iným ľuďom ma robí veľmi šťastnou."

Aleeme sa obrátil život naruby v decembri 2016, keď mala len 12 rokov. Práve sa vrátila domov z internátnej školy, keď počas pobytu chytila vši. Siahla teda po liečivom šampóne. Po aplikácii roztoku Aleema odišla do kuchyne, aby vyhodila prázdnu fľaštičku, zatiaľ čo jej mama varila, pričom si neuvedomila, že výrobok na jej hlave je vysoko horľavý. Aleemine vlasy sa zrazu vznietili a celú hlavu zachvátili plamene! Po prevoze do nemocnice ju na dva mesiace uviedli do kómy. "Spanikárila som, dostala som šok a jediné, na čo som dokázala myslieť, bolo, že zomriem," spomína na hororové momenty. Aleema utrpela popáleniny tretieho stupňa na 55 % tela vrátane tváre, hlavy, hrudníka, stehien, brucha, chrbta a rúk. Prišla tiež o sedem prstov a v súčasnosti dokáže hýbať len dvoma.

Aleema v priebehu rokov prešla dlhým a bolestivým procesom zotavovania, transplantáciami kože, špecializovanými odevmi a liekmi, ktoré jej pomáhali prispôsobiť sa bežnému dennému životu po nehode. Teraz 18-ročná dievčina podstúpila aj mikroihličkovanie, ktoré jej pomohlo s pigmentáciou a zmiernilo jazvy. Šesť rokov po incidente Aleema hovorí, že nikdy nebola "šťastnejšia". Nedávno zmaturovala a v septembri nastúpila na univerzitu v Leedsi, kde bude študovať duševné zdravie a poradenstvo. Aleema ešte dúfa, že sa jej v Spojenom kráľovstve podarí nájsť niekoho, kto sa podujme na transplantácie kože na nose a perách.

AKO VYZERÁ ALEEMA TERAZ, SI POZRITE V GALÉRII...
Diskusia